Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szumátriai díszmárnákat lehet...

Szumátriai díszmárnákat lehet tartani egy 112 l-es akváriumba egy-egy csapat fekete tetrával és páncélos harcsával?

Figyelt kérdés

2015. júl. 22. 16:37
1 2
 11/16 Salx Narval ***** válasza:
Mindenre van ellenpélda.:D https://www.youtube.com/watch?v=2I98QLjhznk
2015. júl. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !


Akkor mehet az akváriumba egy csapat tetra, serpa lazac és páncélosharcsa ?

Csak mert ha mindegyikből megvan egy 6-8 fős csapat, akkor az már 18-24 hal... Megfelelő szűréssel elbír ennyit egy ekkora akvárium ?

2015. júl. 23. 07:07
 13/16 Salx Narval ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy 6db tetra, 8 serpa és páncélosból elég ha veszel egy hímet és két-három nőstényt. Ha jól érzik magukat akkor szaporodni fognak, ezt még simán elbírja az akvárium mert nem mind marad életben egy közös akváriumban. Én 1 hímet és 2 lányt szoktam venni a rajról ők gondoskodnak. Jó lesz ez így a tetrák és a serpák a középső felső részen, alul a harcsák. Kelleni fog egy jó szűrő (lehetőleg külső szűrő, akár használtat is vehetsz) és mint írtam dús növényzet, de az akvárium elejét hagyd meg úszótérnek. Vasfát gyökeret vegyél és pár laposabb kőből pár bújót is építs a harcsáknak. Mindig ajánlom a tüskéshínárt most sincs ez másképp, neked is hasznos lenne, ill kelleni fog valami árnyékadó úszó növény is vagy olyan ami a felszínre hajlik pl hólyagos vízikehely (a túlságosan hosszú leveleket nyugodtan levághatod), vagy közönséges valiznéria, a fodros vizikalász is jó. Az árnyékosabb részekre ill a gyökérre mehetnek a mohafélék. Tartsd be a 3-4 hét bejáratási időt, utána ha minden rendben jöhetnek a halak, ha bacikultúrával indítod akkor is várj legalább 1-2 hetet.
2015. júl. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Az a "baj", hogy van már 5 db foltos páncélosharcsám....

Bettával voltak együtt egy 50 literes akváriumba.

A betta pár hete elpusztult. Közben kaptam ezt a nagyobb akváriumot és ezért gondoltam rá, hogy csinálok egy társas akváriumot...

2015. júl. 23. 13:08
 15/16 Salx Narval ***** válasza:
Nem, miért lenne baj? Sőt az is jó, hogy van egy 50-literes tartalék akváriumod ez sokszor jól jöhet.
2015. júl. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Csak írtad, hogy páncélosból elég lenne egy hím és 2-3 nőstény.

Azért írtam, hogy van 5, hogy nem lenne-e sok ha még menne az 5 harcsa mellé 1-1 csapat a tetrákból és serpalazacokból ?

Eleinte még gondoltam arra is, hogy az 5 foltos páncélosharcsát kiegészítem 3 db panda páncélosharcsával, de gondolom az már tényleg sok lenne 112 literre...

2015. júl. 23. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!