Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy "lőjjem" be a halak kaja...

Hogy "lőjjem" be a halak kaja adagját?

Figyelt kérdés

Eddig egy bettám volt 5 foltos páncélosharcsával.

Most a betta halála, illetve egyéb okok miatt belefogtam egy nagyobb, társas akváriumba.

Szeretnék egy raj fekete tetrát a harcsák mellé, illetve még egs raj olyan halat, ami elvannak a tetrákkal.

Ha elbír ennyi halat egyálalán egy 110 liter körüli akvárium...

Eddig fagyasztott vörös szunyoglárvából kaptak egy fél kockát.

De most gőzöm sincs, hogy ha megjön a többi hal, akkor mennyi kéne nekik.

És ezzel nem olyan egyszerű kisérletezni, mint mondjuk valamilyen száraz eleséggel, amiből ha kevésnek bizonyult, akkor öntök még be nekik egs kicsit...

Hogy lehet beállítani a megfelelő adagot ?


2015. júl. 22. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy kis poharam erre a célra. A pohárba rakom a fagyasztott kockákat és egy pici vizet hozzáöntök. 5 perc alatt felolvad ebben a melegben, és beöntöm az akváriumba. De ha túlméreteztem az adagot és nem akarom beönteni az egészet, akkor a maradékot visszateszem a hűtőbe a pohárral. Nem fagyasztom le újra, csak a sima hűtőbe rakom és másnap etetem be a halakkal. Nem szokott probléma lenni belőle.
2015. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet !

Csak az a baj, hogy még nagyjábóli sejtésem sincs, hohy ennyi haln mennyi kéne kb...

2015. júl. 22. 19:55
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Csinálhatod azt, hogy 10-12 tetra és a harcsák, vagy 6 tetra és egy csapat vörös neon (8-10db) vagy valami hasonló méretű melegebb vizet kedvelő apró rajhalat. A víz meleg, tőzeges és lágyított legyen, lehetőleg dús növényzettel.Fontos a jó szűrés és 1-2 hetente 20-30%-os vízcsere. Ne csak szúnyoglárvával etess az jó alapkajának de kiegészítő kaja is kellene, jó minőségű haltápokra gondolok és spirulina tablettára. A kaját bármi is az, addig adagold amíg ráúsznak és eszik, ha már szétszélednek akkor még egy csipetnyit adhatsz azt majd a harcsák felszedegetik. Szánj rá egy kis időt, csak egyszer kell türelmesen "kézből" etetni, tehát addig amíg ráúsznak és eszik. Én mondjuk minden nap így etetek, tisztán látszik mikor szűnik a mohóságuk. Felnőtt halakat elég egyszer, növésben levőket kétszer, kicsiket 2-3 alkalommal de csak annyit amit azonnal megesznek.
2015. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!