Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van két guppim és kaptam két...

Van két guppim és kaptam két zebradániót. Azóta az egyik guppi állandóan bújkál, ha jól veszem észre az egyik zebra bántja. Lehetséges, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az akvárium 40 literes és egy almacsiga, két guppi és 5 neonhal volt benne. De váratlanul kaptam egy algaevő harcsát és két zebrát. Nem akartam, de akitől kaptam se akarom megbántani, hogy túladok a halakon.
2015. júl. 24. 07:19
 1/5 anonim ***** válasza:

"akitől kaptam se akarom megbántani, hogy túladok a halakon."

Úgy kellene seggbe rúgnod, akitől kaptad, hogy bolygó körüli pályára álljon. Élő állatot NEM adunk ajándékba, pont az ehhez hasonló problémák miatt.


Se az algaevőnek, se a zebra dánióknak semmi keresni valójuk 40 literben (az más kérdés, hogy a neonoknak sem, de ők legalább csendben szenvednek és nem kevernek bajt).

Az algaevőd valószínűleg ő: [link] 12 centisre nő, terület védő, nagyon sokat piszkító halacska.

A zebradánió, az egyik legaktívabb hal, amit lehet kapni. Csapathal, 10-12 fős bandában érzi jól magát, legalább 80 literes akváriumban, de aktivitása miatt inkább még ennél is nagyobb akváriumokba ajánlott. Az agresszió, amit tapasztalsz tipikus reakció a rossz tartási körülményekre: a hiányos csapatra és a túl pici akváriumra.


Szóval ne csinálj belőle lelkiismereti kérdést, ajándékozd csak el a halakat, mert sajnos nem tudsz nekik megfelelő körülményeket biztosítani.

2015. júl. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dioxyde ***** válasza:
Bizony ez a legnagyobb hülyeség, hogy élő állatot adunk ajándékba...most ha hozzám beállítana haver,hogy nesze itt van 10 gurámi én se tudnék mit csinálni velük hely az lenne,de reggelre már egy se élne mert megennék a halaim őket:D 40 liter meg tényleg kevés ebbe igazából bettát vehetnél vagy még pár guppit esetleg vmi nano halat,de neonnak is kicsi, zebradánió ahogy írták ez is csapatban mozog tehát több kéne belőle meg nagyobb akvárium ...az anci gondolom azt kaptál...az meg ugye nagyra nő nagyobb hely is kell neki nem 40 litya.
2015. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Klasszikus példája annak, hogy nincs agresszív ha, csak kis akvárium.

A "danik" szinte csak a felszínen mozognak, tehát az alapterület is fontos számukra, ezen kívül nagyobb rajban érzik jól magukat.

A viselkedés zavar akármi lehet, agresszió, apátia, stb, az ok ugyanaz, ez az élettér egyszerűen nem megfelelő nekik.

2015. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*agresszív hal
2015. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van egy régebbi képem, azóta szerintem nőtt: [link]


Heti 2x 5cm átmérőjű, 1 cm vastag zöldség, jelenleg cukkini, uborka főve a menü, mellé heti 3-4 alkalommal alga tabletta, fejenként 1 db/alkalom, ketten vannak 115 literben, jbl e700-as külső szűrő van az akváriumon, 6 literes vödörrel.


Ha normálisan akarnád tartani az egy szem ancit, akkor felfordulna a vized, csak az ancinak szánt kajától.


Már kicsinek is sok kaja kell nekik: https://www.youtube.com/watch?v=82qc2sDrsNw 2014 elején töltöttem fel a videót, de régebben készült.

2015. júl. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!