Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem nőnek a halaim, miért?

Nem nőnek a halaim, miért?

Figyelt kérdés
35 literben van két aranyhalam. Miután kisebb akváriumra váltottam lakás miatt, vettem egy teleszkóp szeműt. Kicsit lusti volt, kedvetlennek tűnt, vettem mellé egy oroszlán fejűt, bár eleinte a hely miatt nem akartam. Jól el vannak, az oroszlán fejüm, szép, élénk halacska, a teleszkópos meg még mindig lusta kicsit. A baj az, hogy nem nőnek, ha megnőttek volna kertitóban élhették volna le hátralévő életüket. De még mindig töppedtek, egyik 5 másik 5,5-6 cm. A víz jó, nincs vele baj.

2015. júl. 25. 22:50
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
75%
Talán nem 35 literben kéne tartani aranyhalat!
2015. júl. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
2015. júl. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem éppen a legideálisabb. Voltak már halaim. De lakás miatt nem lehet most nagyobb akvim. Természetesen ha kinőnék az akváriumot egy ismerős kerti tavába kerülnének. A vízre nagyon figyelek, van búvóhelyük is.
2015. júl. 25. 23:27
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
35 literbe sose fognak megnőni, nem alkalmas a tartásukra. A felgyülemlett nitrogén vegyületek okozta mérgezés miatt is kicsik maradhattak. Jó körülmények között nagyon gyorsan nőnek, nálad erre esélyük sincs, engedd el őket.
2015. júl. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

35 literes akváriumban nem hogy 2 de 1 aranyhalat tartani is állatkínzás!!! Minimum 200 literes akvárium kell nekik.

Csoda, hogy még élnek. 35 literes akváriumban soha nem fognak megnőni.

Egyébként ez az akvárium a halaknak olyan mintha te a ruhásszekrényedben élnél..

2015. júl. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Már annyira a szívemhez nőttek. Lehet tényleg el kéne őket passzolnom, sajnos most nagyobb akváriumnak nincsen hely.
2015. júl. 26. 00:29
 7/21 anonim ***** válasza:
Úgy lenne a legjobb nekik. Ha esetleg van ismerősöd, akinek kerti tava van, odaadhatod neki amíg nem jut hely nagyobb akváriumnak.
2015. júl. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

35 literre, ha megfeszülsz, se tudsz figyelni, akármit csinálsz, az folyamatosan ammóniával túlterhelt. Hány mg most az ammónia? Mikor tesztelted utoljára?


A halaid a folyamatos gyenge ammóniamérgezés, és a szűk hely okozta stressz miatt nem nőnek.

Aranyhalanként minimum 50 litert kell számolni, és ideális esetben 3-4 db-ot tartani belőlük minimum.

2015. júl. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Salx Narval ***** válasza:
Ne késlekedj vidd őket abba a tóba lehetőleg még ma. Talán még kiheverik a mérgezést és a sokkot. Ne viccelj már az ellenőrzött tiszta vízzel. Ekkora helyen aranyhalak mellett, napi szinten kellene talajt takarítani és 10%-os vízcserét csinálni, hetente 30%-os vízcserével kiegészítve. Nem is részletezem, egyszerűen ez nem megy. Értem én, hogy nincs hely, de vannak ide illő nano halak azok közül válasz. [link]
2015. júl. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Előző válaszadók mindent leírtak. Az anyagcsere során keletkező bomlástermékek erősen gátolják a növekedést, de a halak számára optikailag is szűk tér, valamint a mozgáshiány mind-mind gátolja a növekedési hormon elválasztást.
2015. júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!