Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrőanyag csere mi a...

Külső szűrőanyag csere mi a tehendő?

Figyelt kérdés

Uj szuroanyagokat vettem, ki szeretnem cserelni a mostanit,

hogyan ? viz csere is kell? vqgy csak notmal csere ugyan azal a vizzel ? valait kell tennem ? natrin gyanta + sparox bio sara + uj vattak + uj szivacs lesz benne ... csak csere ? semmi mas



2015. júl. 26. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszerre ne cseréld ki az összes szűrőanyagot, részleteiben kell kicserélni, felét mondjuk most, felét a következő szűrőtisztítás alkalmával.


Mi az a natrin gyanta? Nitrát, nitrit, szat, ioncserélő, vagy purigen? a többit kihámoztam.


30 perc, és 13 óra között duplázódik a baktériumok menyisége, (tanulmány szerint) tehát ha benne hagyod mondjuk a szivacsokat, cseréled a perlon wattát, és a szivacs egy részét siporaxra, akkor nagy gond nem lehet, nem árt 1 nap koplalónap, vagy alapból koplaló napon cserélni, de csak a felét.

Leiratod a szűrőtípust is, hátha van valakinek jó töltet kombinációja, van épp olyan szűrője mint neked.

2015. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menyi siporax lesz benne? Mit akarsz lecserélni siporaxra?
2015. júl. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

a gyari anyagok vannak a szurobe,


jbl 1500/l per ora , kb 1 hinapja uzemel..

2015. júl. 26. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha csak 1 napja üzemel akkor le cserélheted nyugodtan, Ismerem a márkát, és a szűrőt is, 8 literes töltete van, a fölső kombi tálcát nem tudod variálni, hagyd benn a két tégla szivacsot, arra figyelj, hogy nem egyformák, a sűrűbb legyen fölül.


A lejjebb lévő 3 rekeszt variálhatod, majd 6 liter, a 3 rekesz.

Én alulról a 3. tálcába, tehát a fölső kombi alá tenném a siporacot, nálam van rajta perlon is, 1 réteg, én jbl symec perlont használok.


A legalsóba maradhat a gyári kerámia, rá 1 réteg szivacs, a fölötte lévő tálcába mehet csak szivacs.


Gyantát nem írtad micsoda, az biztos, hogy kémiai szűrőanyag, biológiai szűréshez felesleges, ha vannak élő növények azoknak még káros is, pl ha nitrátot köt, akkor elveszi a tápanyagot a növényektől.

2015. júl. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, én a fölső kombi tálca két, kifli alakú szivacsát kivettem, sokan nem használják, ha nano halas az akva akkor nem jelent gondot, más esetben probléma, hamar eltömődik, fojtja a szűrőt.
2015. júl. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]



a nitrin szeretnem csokkenteni vele...

2015. júl. 26. 20:03
 7/8 A kérdező kommentje:

ha nem jo akkor ird le mit vegyek es menyit es hogyan tegyem be oket sor rendben..

kerlek szepen..

2015. júl. 26. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nitrát szűrő gyanta, a külső szűrőd ammóniából nitritet, majd nitritből nitrátot csinál, pontosabban nem a szűrő, hanem az akváriumban lévő baktériumok, amik a szűrőben is megtelepednek.


Ha akarsz növényeket, azoknak kell nitrát, foszfát, ezek keletkeznek a halak anyagcseréjéből, akváriumba ezek adják az alapot, keletkezik sok más növényeknek hasznos anyag, de nincs arányban a nitráttal, abból keletkezik a legtöbb, ezért adagolni kell valamilyen nitrát-foszfát mentes növénytápot.


Ha az egészből kivonod a nitrátot, megkötöd egy gyantával, akkor egy alap elem hiányzik majd a növényeknek, hiába adagolsz növénytápot, nem veszik fel, felesleges lesz.

ö

A gyantát te döntsd el, és vele együtt a növényeket is.


A szűrő töltetét írtam feljebb.

2015. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!