Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fagyasztott tubifexből mennyit...

Fagyasztott tubifexből mennyit kell adni?

Figyelt kérdés

54 literes akiban van 2 guppi,3dánió, 10 neon,3 páncélos hari.

Mennyi fagyasztott kaját adjak nekik?kockás kiszerelésű tubifex.

Vettem egy műanyag vizen lebegő etetőkosarat is hozzá.ezt érdemes használni?



2015. júl. 27. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ki kell kísérletezni...

Olvassz fel először egy fél kockát, és apránként adagold nekik. Ha elég volt nekik, akkor úgysem foglalkoznak utánvel viszont ha még az utolsó falatoknál is ráúsznak adj nekik még.

A műanyag etető kosár a harcsák miatt nem a legjobb dolog, mert ők nem mennek le a kajáért, de a többinek sem kell. Elkapják a vízben, miközben süllyed le...

2015. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Felolvasztottam egy felet de hamar eltüntették.A guppiknak nagyon ízlett.szinte bunyoztak érte a dániókkal.a neonoknak és a coryknak szerintem nem is jutott.

Eddig csak lemezessel és szárított vörös szúnyoggal etettünk de úgy hírlik a fagyasztottnál nincs jobb

2015. júl. 27. 16:20
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Az etetőkosár élő Tubifexhez való a döglött nem tud kijönni, halak nem tudnak enni belőle. A fagyasztott tubit is érdemes átmosni, tedd egy kis szűrőbe és gyenge vízsugár alatt olvaszd fel, ill mosd át. Tegyél a szűrő alá egy edénykét, hogy ne csepegtesd végig a szobát (mint én eleinte:D) és mosd az akváriumvízbe. Pohárba is teheted egy kis vízzel és abból öntheted az akváriumba. Ne egyszerre löttyintsd bele, hanem részletekben. 1-kocka 1 napra elég, de adj mellé egy kevéske jó minőségű tápot is, algatabletta is lehet, lényeg, hogy jó minőségű és változatos kaját kapjanak. Fagyasztott szúnyoglárvát is vehetsz ha elfogyott a tubi, azt is szeretik és azt is mosd át főleg ha vörös. Én általában 3-4 féle tápot és ugyanennyi fagyit tartottam otthon és még egy kis forrázott zöldségfélét is adtam. Élő eleséggel is etettem de ettől sokan félnek, mondjuk a sórák teljesen veszélytelen és talán még izgalmas is lehet a keltetésük eleinte, később a felnevelésük. Ennyi halnak a legkisebb kiszerelés bőven elég. Végül is arra akartam utalni, hogy nem jó csak egyféle kajával etetni.:D
2015. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Panzi száraz vörösszúnyogot kapnak még pluszba.Bár erről sokan azt írják hogy eza legalja kaják között van:-) nekem úgy tűnik izlik nekik persze ettől még lehet rossz minőség.

Az előző gazdijuk meg csak lemezessel etette őket.

Euro-pet lemezes tápot kaptak mindig.ezt adta is hozzájuk:-) Ebből 1 liter 800 ft.Szigetszentmiklósi gyártmány.olcsó és eszik.

2015. júl. 27. 16:57
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát, nem épp erre gondoltam amikor a tápokat említettem mint kiegészítő élelmiszer.:D A granulált, tablettába préselt és lemezes haltápokra gondoltam amiből nem kell feltétlenül a prémium minőség pl ADA, Hikari,stb de azért gagyit sem érdemes venni mint pl aqua Food. A köztes termékek közül érdemes választani pl Tetra, JBL, SERA, természetesen a teljesség igénye nélkül soroltam fel néhány márkát. Amiből fagyasztott is van felesleges szárítottat venni. A Panzi aránylag olcsó termékeiről megoszlanak a vélemények én úgy vagyok vele, hogy van amivel elégedett voltam, de volt olyan granulátum és lemezes kajájuk is amit eldobtam.
2015. júl. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2015. júl. 28. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!