Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nyáron amikor nincs nagy...

Nyáron amikor nincs nagy hőmérséklet különbség tarthatok kék gurámikat nyitott akváriumban?

Figyelt kérdés
2015. júl. 30. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy fröcskölős halak, úszna az akvárium környéke, plusz stresszesek is. Ha megkergeted hálóval, mert át tennéd egy másik akvába, utána amint lát valami mozgást megugrik, sokáig, hetekig idegbeteg lesz, annyira rosszul viselik a pakolászást.


Én rossz ötletnek tartom, legyen inkább a végleges, állandó helyük, zárt. Olyan lehet, ha nyugodt egyedeket fogsz ki, hogy félre teszed a fedőt, de etetésnél lesz csapkodás rendesen, és úszhat minden.

2015. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Joci nem teszem sehova csak az üvegtetőt veszem le hogy a növényeimet közvetlen fény érje talán így jobban életre kelnek, kísérletezek hogy jobb e a növényeknek a közvetlen fény. Ezért addig nyitott lenne ezért kérdésem hogy jó e nekik a nyitott nyáron.
2015. júl. 30. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem mellékes, hogy egy közepes erősségű világítás többe van mint az üveg, kb 200-300 literes akvárium méretig, innentől kicsit furcsa a kérdésed, nyáron peremre illeszthető lámpa, télen zárt fedő lenne, vagy, hogy érted?
2015. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, így már értem, ha nem fröcskölnek nagyon, akkor félre teheted, nem ugrálósak, a nőstények mindig lefelé menekülnek a hímektől, a hímek kakaskodásnál meg szembe fordulnak egymással és "csőröznek", nem szoktak menekülni.
2015. júl. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Én azt tanácsolnám, hogy tegyél szúnyoghálót az akváriumra. A kék gurámi gyönyörű, nyugodt hal, de ha stresszes valamiért akkor kivár és az utolsó pillanatban torpedóként képes kilőni magát levegőért. Ha dús növényzeted van és úszó növények is vannak, kisebb az esélye a kiugrásnak (nem ugrálós hal, ha belakta a helyet és jól érzi magát). Legyen az bármilyen fajta, a gurámikat dús növényzet mellett, kisebb rajhalakkal érdeme tartani. Nagyobb halak pl vitorlások, ill rivális hímek,jelenlétében kemény területvédő, egy hímre 2-3 nőstény jusson. Ellenfele nem igen van egy társas akváriumban, de megtűri még a guppikat is. Gyönyörű halak, én nem is tudnék választani közülük.:D
2015. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!