Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meglévő világítást fel lehet...

Meglévő világítást fel lehet valahogy turbózni?

Figyelt kérdés
Ha már adott az akvárium teteje világítással és nem szeretnék újat venni, de több fényre lenne szükségem, akkor a meglévő világítást fel lehet javítani valahogy ?
2015. júl. 30. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Sőt, csak az a lehetőség van, hogy feljavítod, nem igazán van megfelelő fényerővel szerelt fedő, utólag kell beszerelni, beszereltetni.


Pl így: [link]

2015. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet !
2015. júl. 30. 18:45
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos ez igaz, a gyári tetőkben lévő, többnyire kompakt fénycsövek alkalmatlanok az adott akvárium megvilágítására. Nem azzal van a baj, hogy kompakt, hanem azzal, hogy többnyire gyenge erejű a sugárzásuk még ha jó is a spektrum az-az 5-6500K ( Kelvin) a fényáram gyenge amelyiknek elég lenne azokat nem kapod meg 4-5000Ft alatt. T-8, T-5 Ös fénycsövekkel jobban jársz, ha beépíthető. A kompakt csövek jók, csak specifikusak és hosszú távon drágák is, mármint ha minőségit akarsz belőlük. Sokat segíthet a Joci által ajánlott tükrök felszerelése, nálam is beváltak anno a reflektorok. Talán ha konkrétumokat írnál, jobban segíthetnénk.
2015. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Egy 112 literes akvárium teteje 2x18 w-os csővel.

Láttam 24w-os, sőt, talán nagyobb fénycsövekkel is tetőt, de azoknak számomra már nagyon horror ára van...

2015. júl. 30. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:

A te akváriumod 80 cm hosszú, ebbe a 18W-os t8-as cső a leghosszabb, ami belefér. (a watt szám függ a hossztól)

Nekem is 112 literes szettem van, én építettem bele egy 3. csövet is, így már 0,48W/ liter fényem van és a középső növényes cső.

Összességében ez már teljesen korrekt fénynek mondható, sok növénynek tökéletes, olyan is fejlődik nálam, amire előzetesen nem is gondoltam. Persze ehhez már jó szűrés is kell, persze külső+tápozás

2015. júl. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy két db osram lumilux t8 18 w nem olyan drága.

Neked ebből kell kettő darab:

[link]

1580Ft szerintem vicc összeg ahhoz képest, hogy hosszú időre megoldod a fényt az akváriumodnál.

2015. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És aluszalaggal kíméletlenül vond be a tető belső felét.

B. Joci ötlete volt, ezzel tovább növeled a világításod hatásfokát.

2015. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Láttam már én is, talán a ferplasztnak olyan szettjét, amibe erős, 2x24 watt fény van, de elég horror ára van, létezik az aquaelnek is komolyabb szettje, de forgalomba, Magyarországon még nem láttam, egyik boltban sem, az eheimnek is van 80 literes szettje ami két fénycsővel van.


Az a gáz, hogy egyiknél sem érezhető, hogy akvarista véleménye alapján rakták volna össze, van valami bemutató videó, amiben összepakolják co2 igényes, high tech akváriumba való növényekkel, teljesen működésképtelen az ötlet.

Nincsenek képben a t5-t8 közötti különbségben, 6 watt középen világító leddel közölnek csodafotókat, amin egy frissen összerakott akvárium van, csak helyből, frissen tele rakva növénnyel.


Pl egy 112 literesre 3x18 watt t8 simán jó nagynyomású co2 adagolás nélkül, a halak trágyázására alapozva, akár hosszabb világítási idővel, egy nitrát, foszfát mentes táppal. Sőt, a legjobb választás, ha hosszabb távra van tervezve az akva. A szépséghiba az, hogy 3x18 watt nem került forgalomba, ami a leg optimálisabb lenne. Az 54-60 literes akváriumoknál sem fogysz találkozni 2x15 watt t8 fénnyel, pedig az lenne a legjobb hozzá.


Tehát mindenhol sántít egy kicsit, vagy t5 van, aminél nagyobb az algásodás esélye, plusz drága, vagy kevés a t8, esetleg középen világit egy led, az akvárium többi része meg sötét.


Persze vannak kimondott növényes szettek, amik co2 adagolásra vannak tervezve, de azok áráról jobb nem beszélni, 3x térfogat rakható össze kompletten az árukból, inkább legyen 300 literes "Joci" mint egy 70 literes ADA például.

2015. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

Még agyalok rajta, de sanszos, hogy maradok a low tech vonalon...

2015. júl. 31. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!