Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigát vagy algázót?

Csigát vagy algázót?

Figyelt kérdés

Takarító szolgálatot szeretnék egy 50 literes akváriumba, azonban nem tudom melyik mellett döntsek. A csiga veszettül elszaporodik, az algázó meg nem tisztít annyira, plusz ki is növi a helyet, igaz egyiket sem tartottam még.

Kinek mi a véleménye?



2015. júl. 30. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Mind a kettőt!
2015. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Zebracsiga nem szaporodik, és jó algázó.

De ha jók a paraméterek, akkor valószínűleg nem lesz algabaj.

2015. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én egyiket sem venném, mert nem létezik hosszabb távon ilyen gerinces vagy gerinctelen.


Van számos algafaj, egy adott algafajra lehet van ami jó, pl barna algát eszi a fiatal anci, vagy ecsetet a fiatal sziámi ormányos márna, ezüst fonal algázó stb vagy a mostanában népszerű algázó géb, aki ás, és területvédő.


Ha egy algafajt sikerül feletetni valamivel, jön helyette másik, ha az is eltűnt, akkor megint másik stb stb, mivel nem az ok lett megszüntetve, ami az algát okozza, ami átlag gyengébb szűrés, kevés vagy sok világítás, növénytápozási hiba, vagy gondozási, gyenge növényi növekedés.


Legjobb takarító a növényzet, metszheted, nem kell elajándékozni ha kinőtte az akváriumot, ellenfél minden algafajnak.


Nemrég egy full algás akváriumba, ami több éve sikertelen, adtam 1 dl profitot, kocsány nélküli ambuliát, pár tanácsot, eltelt 4 hónap, egy száll alga nincs, sőt annyira megtetszett a helyzet, hogy fénycsőbőrizéssel bekerült több más növény is.


Én növényt javasolnék, felhasználják azokat a vegyületeket amiket az algák, átlag az alga miatt fáj mindenki feje.

2015. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Ajánlanám a Mollykat ha nagyobb lenne az akvárium, náluk jobb algaevő és takarító nincs. 50-literbe 4-5 db törpe szívóharcsát, vagy törpe páncélosharcsákat telepítenék és talán garnélákat, esetleg még egy 6-8 fős nano halrajt az aprajából. Mit értesz algázó alatt?, ha Ancit akkor gyorsan felejtsd el, 50-literes akváriumban nem tartható, csigákat sem ajánlanék. Azt ugye tudtad, hogy a takarítás és a vízcsere nem a halak dolga, hanem a tiéd.:D Bocs.:D
2015. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Salx Narval leírta a lényeget a zárszóban.


"a takarítás és a vízcsere nem a halak dolga, hanem a tiéd"


pl van egy Low Tech Akvakertész Közösség a facebookon, nézegettem az akváriumokat, a garnélák kivételével akik a mohákat lazítják nem nagyon láttam "takaritó" halat. Mindenki a növényzettel operál, a vízcserével, a növénytáppal, ollóval, és a mosogató szivaccsal az üvegnél.

2015. júl. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A vízzel nincs probléma, mennek a ízcserék folyamatosan, azonban a növényeken mindig megjelenik ilyen barna lerakódás szerűség, ebből jut az aljzatra is. 2 naponta kell talajporszívóznom. Jelenleg 3 páncélos harca lakja, nincsenek túl etetve hogy a kajamaradék halmozódjon a levelekre. Szűrés Fan-1, világítás 1x11 watt jelenleg, ezt most fogom bővíteni.
2015. júl. 30. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Valószínű barna algád van-

Gyakori friss akváriumoknál, az ammónia, az új ajzat, új kövek miatt megemelkedett szilikát szint, magasabb foszfát szint, együttesen okozzák, amint több összetevő távozik a képletből, az alga is eltűnik, pl kiázik rendesen az ajzat, vagy beérik a víz, és a szűrő, rendeződik a biológiai szűrés.


Okozhatja a barna algát gyenge fény, mivel ilyenkor az akváriumban gyenge a növények tápanyagfelvétele, sok felesleg marad, a barna alga meg beéri kevés fénnyel.

Lehet még ok az erős fény, mivel erős világításnál gyors a tápanyagfelvétel sebessége, elég mindenből egy kicsi, hogy a barna alga növekedjen, domináljon.


Ami biztos, hogy nem megfeselő vízpapaméterekre utal, és több vegyületnél, a keleténél magasabb szintet jelez, a barna alga jelenléte. Gyenge, és erős fénynél szinte biztos, hogy algafaj váltás lesz majd, erősebb fénynél inkább zöld alga, gyenge fénynél valamilyen fonalas, akár ecset alga is lehet, elég gyakori.


A szűrésed fele mint kellene, a fan1 25-max30 literin tudja szavatolni, a megfeselő keringést, oxigén beoldást, biológiai szűrést. A világításod is pont az optimális fele , kevés növényi növekedés van ennyi fénynél, sok a tápanyag felesleg.


Én elsőre javítanék a fényen, ahogy írtad is, majd ha lehetőség van rá, vennék még egy fan1 szűrőt, kettő már bőven jó, sőt felváltva tudod őket takarítani, több hetes eltéréssel, így szűrőtisztítás után hamar tisztul a víz, és nem sérül a biológiai szűrés, azaz a szivacsban lévő baktériumok.


Példa ha most vennél pár élőlényt, ami megeszik a barna algát, mérgezőbb lenne a vized, mivel nem lenne alga ami köti az ammóniát, lehet ez miatt az új élőlény, és a harcsák is elhullanak, jobb esetben, sőt, szinte 100%, hogy másik algafaj jelenik meg, ami ellen az új jövevény nem ér semmit.


Az is lehet, hogy komoly gondozási hiba van, mivel írod, hogy "2 naponta kell talajporszívóznom" én nem talajporszívózók soha, illetve van olyan akváriumom amibe nem is lehet, lehetetlen lenne, pl ebbe van két tenyérnyi szabad rész: [link]

ebbe még annyi se: [link]


Egy akváriumot heti 1 alkalommal elég bolygatni, nem szabad 2 naponta, a heti 1 alkalommal is erősen ajánlott tudni, hogy mit szabad és mit nem, plusz mit lehet használni, és mit nem.

Ha valami nem tiszta akkor inkább kérdezni kell, nem bonyolult dolog, apróságokon múlik minden, nekem ez a két naponta talajporszívózás nem tetszik, nézesd át valakivel az akváriumod gondozását, de ide is leiratod.

2015. júl. 31. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mondjuk a barna algát pont megeszi az almacsiga
2015. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!