Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A manado több fajta szemcsemér...

A manado több fajta szemcseméretben létezik?

Figyelt kérdés
Mikor kibontottam és megpróbáltam átmosni megdöbbenve tapasztaltam, hogy egy része még a liszt szürő szitán is átmegy pedig az nagyon sürü. Ezek a szemek még 1 milliméteresek sincsenek. El nem tudom képzelni, hogy lehet ezt külső szürővel használni biztos, hogy felszivja. Most itt állok 20 liter manadóval és fogalmam sincs mit csináljak.
2015. júl. 31. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Különböző szemcseméret van benne, van nagyon apró, és van nagyobb darab is. Elég felönteni vízzel, párszor átöblíteni, majd mehet az akváriumba. Nem fogja felszívni semmilyen szűrő, 2db tetra, 2 db jbl, és egy eheim külsőm van, és mindenhol manado van, nem szívja fel semmi, nem kell megijedni. Télre tervezek egy nagyobbat, abba is manado megy, 4 éve használom, nagyon bevált talaj.


Nem kell agyon mosni, és nem kell szita sem, lehet az elején kicsit ködös lesz a víz, de másnapra kitisztul.

2015. júl. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs az offért!


Milyen lesz az új akváriumod Joci?

2015. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fogja felszívni a külső szűrő, maximum ha van elég sodrás az akváriumban akkor az félre fújja, mert túl könnyű talaj. https://www.youtube.com/watch?v=YI57hnhV3ns
2015. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat. Sikeresen tul vagyok rajta. 54 literes akvába tettem az összes manadot teli töltve egyszer lecseréltem róla a vizet. A második vizben mostam ugy, hogy sürü tészta szürőbe tettem egy maréknyit kézzel többször felkavartam ugy hogy az alja a vizbe ért majd kancsóval többször mertem rá az aki vizéből.Teljesen tiszta maradt a viz amibe ezután tettem. Csak azért irtam le hátha lesz valaki akinek gondot okoz a manadó mosása mint nekem.
2015. aug. 1. 06:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdetben nehéz a mnadoval, de utána sok évig nincsen gond vele. Poros egy kicsit, de a többi talajhoz képest még mindig jó árban van, szinte minden agyag talaj ára felment, a manado meg maradt az olcsóbb helyeken 4000ft/10liter, 8500/25liter ami igen kedvező ár, és már régóta ennyibe kerül.


Off:

2#válaszoló: "Milyen lesz az új akváriumod Joci?"


Maradok a társas öntisztulósnál, egy 115 literes szűnik meg, nagyon rosszak az arányai, róla van szó: [link]


Az új laposabb lesz, mélyebb, és hosszabb, egyedi méret lesz az biztos, két külső megy rá, azok már megvannak régóta, a világítás dolgai is megvannak, a tető fa lesz, belülről impregnálva. A halak is megvannak, a jelenlegi gárda megy bele, mivel az egyik akvám t5 fénycsöveket kap, garnélás, mohás, nano halas lesz, a növényzet is megvan.

2015. aug. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!