Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mechanikai szűrőt hogyan kell...

Mechanikai szűrőt hogyan kell csinálni, használni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy akváriumot, van hozzá szűrőakvárium is alul, ahol cikkcakkban tud folyni a víz.

Van hozzá 2 nagy szivacs, akkorák, mint egy tégla kb. Egy szatyornyi biolabda, egy kisebb szatyornyi kerámiagyűrű. Utóbbi kb 1 centis, elég tömör. Van egy nagy tálnyi lávakő is, illetve siporax.

Ezeket milyen sorrendben tegyem be? Utóbbi kettő gondolom inkább biológiai szűrőként működik, ezért azt a végére kell rakni.

Az elején lévőket, illetve az összeset is kis kosarakba akarom tenni, hogy ki tudjam venni. A mechanikai részen lévőket milyen sűrűn kell kiszedni, átmosni? Na és ugye milyen sorrendbe pakoljam be őket?

Köszi!


2015. aug. 1. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:

A szennyezett víz elsőnek a mechanikai anyagokon haladjon át, vagyis a kerámián, szivacson, utána a ritkább bio szűrőanyagon, majd a sűrűbb bio szűrőanyag jön, befejezésnek a finomabb, sűrűbb szűrőanyag van.


Nálad valahogy így: kerámia, bio labda, durva szivacs, siporax, lávakő. A legvégére tehetsz finomabb szivacsot, vagy perlon vattát ha van.

2015. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, kimaradt a tisztítás, erre nem lehet konkrétat mondani, sok tényező van ami befolyásolja menyi idő alatt tömődnek el az anyagok, pl halak mérete, menyit etetsz, és a szűrőakvárium átmérője is lényeges, milyen gyorsan halad benne a szivattyú felé a víz.


A szűrőanyagokat teheted gazdaboltban kapható fűszerpaprikás rachel zsákba is, méterre árulják, 25-30 ft métere.

2015. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


A krumplis zsákon, harisnyán gondolkodtam én is, de éles az üveg széle, és szerintem kihasítaná, ezért akarok valamilyen masszívabb dolgot.

2015. aug. 1. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!