Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom lejjebb csökkente...

Hogyan tudom lejjebb csökkenteni az akváriumomban a vízkövesedést?

Figyelt kérdés
Itt mifelénk (Sopron) nagyon kemény a víz, és mióta összeraktam az akváriumomat, még jobban látom. A vízszintnél megáll a vízkő, a víz tetején apró vízkőszemcsék úszkálnak, és ha benyúlok a vízbe, ott is érezni az akvárium falán a szemcséket. Biztos vagyok benne, hogy vízkő. A halat (betta) nem zavarja, de engem idegesít. Tudok vele kezdeni valamit?
2015. aug. 2. 17:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani, hogy használok olyan szert ami a csapvizet akvárium vízzé alakítja, elvileg annak a vízkövet is ki kéne csinálnia, de ezek szerint nem működik.
2015. aug. 2. 17:28
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én meg nem vagyok benne biztos, hogy vízkő.

A vízfelszínen szinte biztos, hogy nem. Az akvárium falára ki tud ülni a vízkő, oda, ahonnan elpárolog a víz, egy csíkba. De magában a vízben nincsenek szemcsék.

Legalábbis vízkőszemcsék biztos nincsenek.


Az oldalával azt tudod csinálni, hogy leengedsz egy kicsit a vízből, aztán 20%-os ecettel vagy 10%-os sósavval szivaccsal vagy papírtörlővel áttörlöd, aztán tiszta vízzel, és újra feltöltöd.

2015. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és elfelejtettem mondani, nincs olyan szer, amiről beszélsz.

Elhiszem, hogy így árulják, de ettől még ez egy nem létező szer.

2015. aug. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

ha nem vízkő akkor micsoda? Én eddig meg voltam róla győződve.

A szernek utánanéztem, vízkőre nem jó, én tudtam rosszul. Tetra AquaSafe egyébként.

2015. aug. 2. 17:44
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
MI az a szer, amit használsz ? Nekem ugyan már nagyon régen volt akváriumom, de az akkori magyar szakirodalomból sok mindent megtudtam. Egyrészt forralással a változó keménység megszüntethető, ami kb. felére csökkentheti a teljes keménységet. Forralás után meg kell várni, míg kiülepszik a kalciumkarbonát és a felette levő vizet lehet leszívni óvatosan, hogy az üledék ne kavarodjon fel. Ha beszerzel egy pH indikátor papírt, akkor trisó adagolásával is lehet lágyítani a vizet. Addig kell óvatosan adagolni a trisót, amíg a pH 7 körül marad. Meg kell várni a kalciumfoszfát csapadék leülepedését és óvatosan leszívni a tiszta felülúszót. Ez némi kísérletezgetéssel jár. De gyűjthetsz esővizet tiszta cseréptetőről, (amikor már a koszt lemosta az eső). Legjobb az lenne, ha keresnél egy céget a közeledben, ahol tisztított (RO azaz reverz ozmózissal előállított) vizet használnak és tőlük kérsz. De lehet mindenféle barkácsmegoldáshoz is folyamodni: összegyűjteni az önleolvasztó háztartási hűtőszekrény hátoldalához kivezetett kondenzvizet, vagy valami klímaberendezés, párátlanító berendezés működése során keletkező kondenzvizet (ami egyébként a csatornába elfolyik), ami esetleg enyhe szűrés után rendkívül lágy vízként használható.
2015. aug. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi lehet.

Azt tudom, hogy az ásványi sók oldott állapotban vannak a vízben, és nincsenek a vízben vagy a felszínen szemcsék.

Ha elpárolog a víz, marad a vízkő. Ez rendben van. De hogy magában a vízben szemcsék legyenek...


Kiszedted? Kemény? Sósavra pezseg?

2015. aug. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Fent említettem a nevét a szernek. A szemcséket néztem, kemények, apró kavicshoz hasonlítanak, a víz tetején úsznak, az akvárium falán csak érezni lehet, és le tudom törölni a kezemmel. Sósavra nem néztem mit reagál.

Azt olvastam, hogy lágy vizet lehet kapni Tescoban, meg hasonló helyeken. Azzal tudok lágyítani? Ha igen, hogyan? Összeöntöm a csapvízzel?

2015. aug. 2. 18:07
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, összeöntöd.


De ez megváltoztatja a pH-t is, úgyhogy óvatosan.


Legyen egy cél, pl fele ioncserélt fele csapvíz, és ezt az arányt lassan érd el, mondjuk 1-2 hét alatt.


De akkor onnantól kezdve az összes részleges vízcserét ezzel az arányú keverékkel kell végezned, mindig!


Szóval előbb derítsd ki hogy mi az, (nekem még mindig gyanús) és utána vágj bele ebbe a lágyításba.

2015. aug. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2015. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

...mikor indult az akvárium, mennyi növény van benne?

Csak mert a növények is képesek elég fura szarokat eregetni magukból, ha bestresszelnek a környezetváltozástól.

2015. aug. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!