Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyöngygurámihoz milyen halakat...

Gyöngygurámihoz milyen halakat tudok társítani, amik hasonló körülményeket szeretnek, és jól megférnek egymással? Részletek lent

Figyelt kérdés
Kedvencem a gyöngygurámi, és középtávú tervem, hogy berendezek agy akváriumot, amiben mindent a gyöngygurámihoz hangolok. Azt szeretném, hogy a társhalak és a növények is olyanok legyenek, amik a természetes környezeténak megfelelnek. A koncepcióm az, hogy a gurámik mellé csak valami fenékjáró halat és egy, de legfeljebb kétféle aprótestű és békés természetű rajhalat tartanék, de semmi olyat, ami terrorban tartaná a gurámikat. Milyen fajok felelnek meg ezeknek a követelményeknek (a fenékjáró is érdekel). Milyen növényeket kell választani ehhez? (elméleti jellegű kérdés: hogy hívják azt az akváriumfajtát, ami konkrét élőhelyet utánoz?) Köszönöm szépen a segítséget!

2015. aug. 5. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumba?
2015. aug. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kb. 100-120 l-re gondoltam
2015. aug. 5. 10:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Én egy csapat coryt raknék be alájuk. A gurámik a középső szintet teljesen belakják.
2015. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"hogy hívják azt az akváriumfajtát, ami konkrét élőhelyet utánoz?" biotóp, örülök hogy egyre több embernek tetszenek a biotópok

amit tehetsz bele hogy biotóp legyen:

növények:

-cryptocoryne fajok(amelyik tetszik)

-jávai moha

-vallisneria spiralis/gigantea/tortifolia

-microsorum pteropus

-nomaphila stricta

-hygrophila difformis/polysperma

-ha igazi biotóp kell fonalalga is mehet bele


van még pár növény faj


halak amik a leírásodnak megfelelnek:

-pangio khulii/stb

-puntius titteya

-Kryptopterus vitreolus

-Trigonostigma heteromorpha

2015. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2015. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]

meg ez is az

2015. aug. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó ez a biotop dolog, én is arra törekszem, viszont 100 liter szűkös lenne a gyönygurámi mellet egy csapat razbórának, márnának és harcsának is. A csík meg annyira bujkálós, h nem sok értelmét látom tartani. Még midnig azt modnom,h a cory a legjobb választás 100 literre a gurámik mellé
2015. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
200 literes akvárium esetén más lenne a leányzó fekvése.
2015. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyira nem jön be a biotóp, nem is sokat foglalkoztam vele, a sok kompromisszum miatt.

A gurámiknak fekete vizes akvárium kellene, a tapogatóik is ezért alakultak ki, a tájékozódást segítik, ezekben a sötét vizekben.

Valami ilyesmi az eredeti élőhelye: https://www.youtube.com/watch?v=qnzyeoNikyg

És ilyen kellene nekik: [link]

[link]


Régóta tartok gurámikat, az átlag életkor 5 év körül van, volt gyöngy gurámim is, most csak kék gurámi van több akváriumban, kicsit szemetes a viz, mert most volt időm etetni, ezek a halak 4 évesek: https://www.youtube.com/watch?v=WjOJtRhmH6Q

most vettem fel a videót, 5 perce.

2015. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Innen: [link] a "Délkelet-Ázsiai feketevizű pocsolya" lenne jó, a "Délkelet-Ázsiai folyó" kínzás nekik szerintem.


Vagy figyelmen kívül hagyod a biotópot, maximális öntisztulásra mész rá, a vízparamétereket illetően, sok felszínre érő növényt használsz, és akkor jó hosszú életük lesz, biotópban szerintem a 3 év is csoda.

2015. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!