Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdeti lépések? Többi lent.

Kezdeti lépések? Többi lent.

Figyelt kérdés

54l-es akváriumot tervezek indítani, de előtte megfelelően megakarom tervezni az egészet.

Szóval amit eddig tudok az nem sok, de felsorolom: 54l-es akvárium; belső szűrő (atman at 200 vagy eheim 2010); talaj jbl manado-ból és bazaltból összeállítva.

A fontosabb rész, amit nem tudok eldönteni és segítséget kérnék benne. Olyan növényeket keresnék (neten keresgélve millió van és nem nagyon tudok kiigazodni) amelyek alacsony fényigényűek. Kiinduló világításnak mit ajánlotok?

Galaxy razbórákra gondoltam a halakat illetően, viszont nem tudom, hogy ők kedvelik-e a fűtés nélküli vizet. Milyen halak mehetnek fűtés nélküli vízbe még?


A válaszokat előre is köszönöm!


2015. aug. 5. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A trópusi halaknak 24-26 fok ideális, és a galaxy trópusi.


Amelyik hal hidegvíz kedvelő, legyen az pl fekete törpesügér, az nyáron kidöglik a melegtől mert a 20-22 fokot szereti.


Trópusi halakat könnyebb tartani, mert fűtőt venni nem nagy kunszt, nyáron nem kell fáteni, de 1-2 hónap mulva már hidegebb lesz, hacsaknem fűtöd be az egész lakást 24 fokra. Bár nem hiszem, hogy egy akvárium miatt érdemes.


Alacsony fényigényű, pl anubias, microsorum, cryptocoryne nevillii, gömbmoha

2015. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kiinduló világítás általában a gyári tető, 15W egy ekkora akváriumnak, ha alacsony fényigényű növényeket akarsz azoknak elég. Cryptocoryne wendtii, echinodorus quadricostatus.

Miért nem akarsz fűtést? Nem olyan hatalmas költség. Ha az 50W miatt aggódsz, nem megy egész nap, kikapcsol amikor elég meleg a víz.

2015. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igaz, mire elküldtem a kérdést, beláttam, hogy a fűtés nem olyan vészes dolog egy hőmérővel kiegészítve.

Azonban ezt a világítás dolgot nem nagyon látom át. Mert ugye nem szettben veszek akváriumot, ezért valami fénycsövet kéne az akvárium fölé barkácsolni, vagy az akva oldalára szerelhető lámpát kéne venni?

2015. aug. 5. 20:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért veszel szettet? A szettek drágák viszont szarok. :)
2015. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem szettet veszek. :D
2015. aug. 5. 21:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Sokan vesznek, vagy már rendelkeznek zárt fedővel, ami 15 watt fényt jelent, bár mostanában vannak ledek is, azok 6 wattosak, és csak középen egy sávban világítanak, idétlenül néz ki, és gyenge is.

Lehet ezeket bővíteni, plusz fényt beszerelni, ilyen cuccok kellenek hozzá: [link]


Elsőre mindig azt döntsd el, kell fedő, vagy nem, nyíltnál egyszerűbb a fény, pl létezik 2x15 watt t8 világítás, az pont jó egy 60cm 54 literes akvára, peremre illeszthető, van 2x24 watt is, de az már növényes kategória, drága cuccok kellenek ahhoz, hogy az akvárium nem legyen alga telep, az erős fény miatt.


Sokan rajonganak a nyílt akváriumokért, szeretik őket, de ezek főleg lágy vizes akváriumok, ahol nem alakul ki vizkő, vagy sűrűn, naponta, esetleg naponta 2 alkalommal van a párolás pótolva.


Nekem mindkét típus van, igaz nyílban csak nano akva.


Volt kérdés a fedőről, nem is olyan rég: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__7..

Mindig nagy dilemma a fedő, meg kell fontolni, ha viszont zárt az akva, és gyári a fedő, csak a barkácsolás marad.


Pl 2x15 watt fénnyel mehet sok közepes fénnyel beérő növény, ez egy itt is válaszoló akvarista blogija, ami fel van sorolva az jó közepes fényhez: [link]

2015. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

vannak ilyen lámpák is.


[link]


[link]

2015. aug. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

itt egy fekete is

[link]

2015. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pendulum92 ***** válasza:

Én ilyenből készülök most bevásárolni:


[link]


54 literhez 3 kéne belőle.

2015. aug. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ahogy látom, lehetőség az van bőven, csak el kell dönteni, hogy mit akar az ember. :D

Azon gondolkodtam még, hogy pl. egy nyitott akváriumnál a párolgás mennyire jelentős? Gondolok itt most arra, hogy a szoba rendszeres szellőztetés ellenére betud penészesedni?

2015. aug. 5. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!