Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hete megy az akvárium és...

Egy hete megy az akvárium és most?

Figyelt kérdés
Két hétig szerettem volna várni az első halig, viszont olyanokat is olvastam, hogy strapabíró halakat bele lehet tenni amik táplálják a szürőbacikat. 2-3 darabot. Hülye ötlet lenne?

2015. aug. 6. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem várj türelemmel. Hidd el, én tudom, hogy mennyit jelent a türelem az akvarisztikában! Ha gondolod, képekkel is bizonyítom neked!

Most járatok be én is egy akváriumot, ez a 16. nap.


Nekem a 7. napon még 0,6 ppm volt a nitrát, ami még nem is a maximum, az a 2. hét végén van. Épp ma este akartam mérni újra ammóniát, nitritet, nitrátot és a növények miatt egyebeket. Ha gondolod, majd leírom őket ide.


Szóval szerintem várj még 2 hetet, hidd el, gyorsan eltelik és meg fogja érni. Az első akvámnál türelmetlen voltam, szívtam is 4 hónapon keresztül, mire kijöttem belőle (mondjuk én akkor is vártam 1 hónapot, az algagond volt...).


Szóval türelem! :)

2015. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Bocs, a nitrit volt 0,6 ppm!!!!
2015. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen hülye ötlet. Attól ,h van hal amelyik kibírná, gondolom nem az célod , h jó kis ammónia ,nitrit mérgezést kapjanak. A szűrőbacikat meg tökéletesen tudod táplálni bármilyen halkajával, légy türelmes.
2015. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pendulum92 ***** válasza:
A baktériumokat a hal által elfogyasztott étel táplálja, nem a hal. Ugyanaz történik, ha csak a vízbe dobod a kaját, akkor a baktériumok eszik meg, alakítják át ammóniává.
2015. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
várom képeket és mindent :)
2015. aug. 6. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!