Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az baj, ha az algaevőnek...

Az baj, ha az algaevőnek nyitva maradt a tüskéje?

Figyelt kérdés
épp takaritottam az akváriumot, már tettem volna vissza, viszont sehogy se akart bemászni a hálóba, mindig menekült meg az üvegre tapadva.. én meg kb félóráig probálgattam mindenhogy.. kicsit lehet néha megnyomtam, védekezésből meg szúrta a hálót. de végül sikerült alá kaparnom a hálót, viszont onnantol kezdve.. a tövise kintvan jobb oldalt, bele is akadt egy hosszúkás kis alga, de azt sikerült leszednem hálóval, elég nehezen jött ki. viszont a tüskéje még mindig kintvan, és nem olyan aktiv, sokat van egy helybe, baj lehet ?
2015. aug. 6. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"épp takaritottam az akváriumot"


ilyenkor, mikor totális természetességgel, ilyenekkel jönnek nekem, sírva tudnék fakadni... minek tart akváriumot, aki az alapokkal nincs tisztában.

2015. aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
Mi a jó Istent művelsz, kiszeded a halakat , hogy takarítani tudj, ráadásul ilyen durván, hogy leszakad az úszója. Meg sem merem kérdezni, hogy mekkora akvárium és milyen algázó. Igen baj, hogy a kérdésre is válaszoljak, legfőképp az, hogy ilyen gazdához került szerencsétlen. A talajról talajlopóval, ill " talajporszívóval távolítjuk el a mulmot, max 30% vizet cserélünk hetente és még csak véletlenül sem vesszük ki a halakat. A szűrőt akváriumvízben mossuk. Nem lehetsz ennyire felelőtlen akvarista, kitől halottad, hogy takarításkor ki kell szedni a halakat?
2015. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
kontár lvl 99...
2015. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pendulum92 ***** válasza:

Sajnálatos módon ez van berögzülve a fejekbe, a köztudatba, hogy akvárium: minimum havi 1 teljes takarítás.


Kérdező: valószínűleg megsérülthetett. Kérlek fogadd meg a válaszoló tanácsait, igaz néhányan igen ingerülten írnak hozzád, de most az élőlényeidre koncentrálj.

2015. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
jó, akkor úgy mondom egy teljes akvárium takaritást csináltam ezalatt azt értem kikelett szednem a követ is mert már jó ideje nem volt takaritva, átmostam, az akvárium falát is, mert ablak mellett van és eléggé bealgásodott az idő során, azért tettem át a halakat máshova, hát akár hiszitek akár nem voltak már halaim 10 évig, volt algaevőm amelyiknek végig néztem a felnövését még mikor egészen kicsi volt és nagyra 12 centire nőtt. szval nem csak úgy beszélek. amúgy is ezek nem ilyen kis puhap.cs selyem halak mint a guppy, szivósak, az algaevőről nem beszélve.
2015. aug. 6. 20:47
 6/11 anonim ***** válasza:

"mert már jó ideje nem volt takaritva"

egy normálisan beállt akváriumot szinte soha nem kell takarítani így ahogy te csináltad most, viszont fontos a heti-kétheti részleges vízcsere

2015. aug. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
Elnézést, kérek tényleg ingerülten reagáltam de már számtalanszor átbeszéltük, hogy nem így takarítunk akváriumot, én is mások is 5-6 éve ezt szajkózzuk de hiába. Igazából nem is ezen akadtam ki hanem azon, hogy megsérült a hal. Kérdező, mindenre van megoldás, kell egy nagy sűrű szövésű háló amit az akváriumba teszel, beleraksz egy algatablettát és megvárod amíg beleúszik a hal, ha nem türelmetlenkedsz simán kiveheted őket, mármint, ha tényleg szükséges. A kövekkel gyökerekkel nincs gond óvatosan kiemeled és lepucolod. A talajról már írtam. Vegyél algakaparót, akár mágneses is lehet és azzal pucold az üveget, a szűrőnek hamar ki kell szippantania a vízbe került algát. Az ablak felőli üveget árnyékolni kell, ha ez frontüveg akkor az ablakot kell takarni. Egyéb algásodás ellen gyors növekedésű növényekkel védekezhetsz megfelelő világítás, szűrés, vízcsere, talajtakarítás és tápozás mellett, ill megfelelő mértékű telepítéssel. Ezeket a dolgokat old meg és nem lesz szükséged ilyen mértékű beavatkozásra. A halat pedig fertőtlenítsd le nehogy megtámadják a gombák, remélhetőleg hamar visszanő a leszakadt úszórész, kb 1-2 hét. Xantakridint jól viselik a harcsák és az algázók is, még a garnéláknak sem ártott.
2015. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1# vagyok, pár hete képzeljétek el, egy ismer

ős meglátta az egyik aksimon, hogy fell

ül van egy vékony miliméternyi vízk

ő csík... Azt tanácsolta, hogy csipetnyi domesztoszt tegyek egy szivacsra, azzal lejön, és a kis mennyiség nem bántja a halakat sem... Hozzáteszem neki is van egy guppi szaporító oxigénhiányos algatemetője :D

De ehhez a módszerhez képest még a kihalászás is humánusabb :D

2015. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Sósavba mártott és jól kicsavart szivaccsal letörölheted nyugodtan, attól valóban nem lesz semmi bajuk, sőt néha jól is jönne egy kis savanyítás, bár ekkora mennyiségtől nem fog savanyodni a víz. A Domesztosz azért elég durva hatással van egy kicsi élő környezetre, még minimális mennyiségben is és ráadásul nem is oldja a vízkövet, legalábbis én nem vettem észre. Maronátron, aktív klór, atomi oxigén, stb, ezek nagyon veszélyes anyagok.
2015. aug. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jolvan mostmár minden ok, az algaevőnek sincs semmi baja. Köszönöm az értelmes válaszokat.
2015. aug. 18. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!