Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Káros a halaknak ha a JBL...

Káros a halaknak ha a JBL AquaBasic Plus feljön a felszínre?

Figyelt kérdés

Amikor vettük, azt mondták semmiképpen se jöjjön fel a homok fölé, nem szabad hogy víz érje, 5cm homok rá.

Ezt meg is csináltuk csak éppen egy 35 cm es cápaharcsánk van, és nem számítottunk rá, hogy a farkával ekkora hullámokat generál a vízben :D Még nincs kint az aquaBasic Plus, de 1-2 napot adok neki és kijön.



2015. aug. 7. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Jobban jártok ha kiszeditek a táptalajt, mielőtt sártenger lenne egyik reggelre az akva. Nagyon kevés akváriumba használható táptalaj, elsősorban nano halas, növényes akváriumba jó, de akkor is csak úgy, ha tervben az van. hogy évente le van ürítve, kipucolva, majd valamilyen új külalakkal újra van indítva.


Aki javasolta a táptalajt az nagyon nem akart neked jót, elég egy micro elemes jbl kugeln, vagy panzi/neptun aquaplant tabletta.

2015. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pendulum92 ***** válasza:
El kell kerülni mindenképpen. Szerintem vagy az aquabasist, vagy a cápaharcsát likvidáld. Köztes megoldkásként a két réteg közé lehet erős szúnyoghálót telepíteni, ez megakadályozza a keveredést, de a fedőtalaj lehordását nem.
2015. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A szúnyoghálót kövekkel rögzítsem? A növények rögzítésére nincs valami jó tipp? Már kiszedett néhányat.. :(
2015. aug. 7. 11:54
 4/9 anonim ***** válasza:
A cápaharcsa nem akváriumba való, majdnem 1 méteresre nől jó körülmények között kínzás neki még egy pár száz literes is
2015. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:
A szúnyogháló a táptalaj a fedőtalaj közé menne. Szét kéne szedni az egészet. Bár akkor inkább kihagynám a táptalajt.
2015. aug. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pendulum92 ***** válasza:
Sajnos a cápaharcsa sorsa meg van pecsételve. Nagyjából senki nem fogja átvenni, akinek van 1-2 ezer literes akváriuma, annak pont halból nincsen hiánya.
2015. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszer én is szívtam meg. Volt egy nagy botiám, ami direkt folyamatosan túrta a talajt. Sera táptalajt vettem és aprószemű sóder fedőrétegnek, de mintha a sera szaga tetszett volna neki, egyfolytában ki akarta ásni. Normál esetben nem is ásott ennyit az a botia, csak amikor betettem alá ezt a talajt. Direkt akkora porfelhőt csinált mindennap, hogy néha semmit nem lehetett látni az egész akváriumból. Ez így nem volt állapot, ezért leszívtam csővel a talajt, átmostam a sódert vödörben aztán visszatettem csak azt.


Növényeket le lehet súlyozni. Pl csinálsz szúnyoghálóból egy kis zsákot, aminek összehúzod damillal a száját, beleteszel kavicsokat, és ezt rákötöd a növényre, majd beásod a földbe.


Vagy fogsz ilyen siporaxot, ha van fölösleges pár darab, fűzöl belőle egy kis karkötőt :D Mármint damilra ráfűzöl pár szemet, és azt úgy rákötöd a növényre. Kicsi súlya annak is lesz, lehet, hogy pont elég.


Az aquaBasis Plust valószínűleg kénytelen leszel leszívni, de mivel drága volt és gondolom nem akarod kidobni, például beletehetnéd műanyag virágcserépbe, és a cserepet bele az akváriumba. Szerintem a cserépből nehezebben csapja ki a harcsa a farkával a talajt.

Ha nem túrja ki direkt, akkor a cserép jó választás.

Lehet, nem olyan szép, de ha másképp nem megy... csak ennyi jutott eszembe.

2015. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Jó tippeket írtál a növények rögzítésére :D

Hát igen nem ide való hal... De amikor vettük, azt mondták nem nő majd nagyra.. Egyre csak nagyobb akváriomot veszünk, de mindig belenő :/

Betiltanám ezeknek a halaknak az árusítását, vagy valami engedélyhez kötném, igazolással, hogy megvannak a megfelelő körülmények.

2015. aug. 7. 13:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Van aki megeszi a pangasius-t.

Mondjuk én is, bár így akváriumból saját halat nem szoktam enni :D

2015. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!