Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Azt mondta a kisallatkereskede...

Azt mondta a kisallatkereskedesbe a no hogy a garbelaknak lágy viz kell indotsahozbez igaz?

Figyelt kérdés
Tehát állitólag, a 25 literes akvariumomba 20liter deaztilalt viz es 5 liter csap viz kell es ahogy 2 Hetente cserelem a vizet ugy kemenyiteni rajta, ez mennyire igaz?
2015. aug. 7. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Többet abba a boltba ne menj :)
2015. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van több száz fajta garnéla. Melyikre gondolsz? ÉS miért akarod a vizet visszakeményíteni? Vegyél olyan garnélát aminek jó a csapvíz, és tanulj meg írni.
2015. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:

Elég rossz a helyesírásod, de próbáltam kibogozni a lényeget.


Vannak keményvizes garnélák, mint a N. davidii változatok, ilyen pl. a red cherry, vagy yellow fire. Vannak lágyvizes garnélák, mint a C. cantonensis, tehát pl. a crystal red garnélák.


Alapból ennek nincs értelme, mert a garnéla igényeit kell nézni, és aszerint beállítani a víz keménységét is. Egy esetben látok benne logikát, ha a boltos valamiért lágy vízben tartja a garnéláit, ekkor ha hazaviszed, és egyből beteszed a kemény csapvízbe, a sokk végezhet is velük.

2015. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a boltban hogy az milyen garnéla, és hogy hány nk-s vízben tartják (milyen kemény vízben). Vagy ha nem tudja, akkor kérj egy pohár vizet az akváriumából és mérd meg te otthon.


Vegyél egy Neptun vízkeménység tesztet, és a két folyadékot használd belőle, a kéket és az átlátszót.


Vegyél a Tescóban egy flakon ioncserélt vizet, azt is mérd meg hogy hány nk, és ha annál keményebb víz kell, akkor önts hozzá csapvizet.


A desztillált víz bazi drága, szerintem azt ne vegyél. Ioncserélt is jó lesz helyette.



De azért leírhatod ide is, hogy milyen garnéla, mert

pl volt hogy én régen 20nk (kemény) vízből vásárolt piros színű "Red Cherry" és kék színű "Blue rili" garnélát 10nk-s (köztes) vízbe raktam otthon, csak egy 5-10 perces átszoktatással, tehát a zacskó vízhez öntöttem az akváriumból egy kevés vizet, és vártam úgy 5 percig, majd megint öntöttem hozzá egy kis vizet, és utána már be is engedtem a garnélákat az akváriumba. Ezzel nem volt gond. Nem kapott sokkot egyik sem.


De egy 4nk (lágyvízben élő) piros-fehér csíkos "CRS", vagy fekete-fehér csíkos "CBS garnélát", ha beleteszel ugyanilyen 10nk (köztes) vízbe, az feldobja a pacskert az tuti és hiába próbálod hozzászoktatni a keményebb vízhez, nem lehet fél év alatt sem.


Egy barna-fehér csíkos "Bee garnéla" kibírja a 10nk-t, vagy kevesebbet is. Többet nem.


Tehát van olyan garnéla ami nagyobb toleranciával rendelkezik, van ami nem.


A sakura garnéla még olyan hogy teheted lágy vízbe is, meg kemény vízbe is, nagyjából kibír mindent :D

2015. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem GA vagy valami pöpec bolt akkor 100 % hogy csapvízbe van az a garnéla.
2015. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nekem azt monták hogy a recseri garnéla szereti a savanyú vizet, há megcsinátam neki savanyúra erre 3 megdögölt és 1 maradt csak életben az is csak 1 napig
2015. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!