Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A patkány megeszi a kishalat?...

Peszi 1973 kérdése:

A patkány megeszi a kishalat? Ki tudja fogni egy tóból?

Figyelt kérdés
A patkánymérgen kívül hogy lehet elriasztani? ( Nem riogatni akarom, hanem, hogy a közelbe se jöjjön :) )

2015. aug. 8. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A vándorpatkány tud úszni (a házipatkány nem vagy alig), és szívesen is megy vízbe. Meg tudja fogni nemcsak a kishalat, hanem a nagyobbat is. De alapvetően gabonaevő, ezért pecázni csak akkor fog, ha könnyebben beszerezhető kaját nem talál.

A kerti tó védelmére alkalmas egy ügyes patkányfogó kutya, vagy pedig egy legalább 30 cm magas függőleges, kapaszkodásra nem alkalmas kerítőfal (beton, műanyag, fém), mert azon nem tud átmászni, átfúrni alatta pedig nem fog, ha nem tudja, hogy mi van ott.

A patkányt elriasztani semmivel nem lehet. A patkányt csak kiirtanai lehet, és olyan feltételeket teremteni lehet, hogy ne költözzön be. A lecsapó patkánycsapda semmit sem ér, a patkány legjobban csalétkes méreggel irtható. Nem kell tőle idegenkedni, a szakszerűen alkalmazott méreg sem más állatra, sem emebrre veszélyt nem jelent, legfeljebb a döglött patkányt megevő macskára, varjúra. Meg kell szüntetni az olyan helyeket, ahová beköltözhet: omladékos épületet, farakást, tömítetlen aknát, stb.

2015. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
A potkánytúl jobban félek mint az egértűl.
2015. aug. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Hónapok óta küzdünk a patkányokkal. Eddig évekig vettem mérget, megették, megdöglöttek. Most már 5. fajta mérget próbálom, nem eszik. 3 fajta csapdát próbáltam, nem mennek bele. Már gázzal is próbáltuk, minden lyukat lezártunk amit találtunk. És két kutya a szabad lyukhoz. 11-et fogtak. De utána mégis visszatértek a dögök. 4 kacsámat vitték már el. A fészkükben voltak lerágott veréb fejek és szárnyak, döglött megrágott egér maradványok, meg mindenféle azonosíthatatlan állati tetem. Gabonatároló alatt van a fészkük, tehát gabonához könnyebben hozzá tudnának jutni, mégis inkább vadásznak. Ilyet még nem tapasztaltam, nem tudom milyen mutáns dögök már ezek is a sok vegyszertől méregtől, ki tudja mitől. :(
2015. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Platypus ***** válasza:
100%
Az én patkányaim simán átugrottak egy 60 centis válaszfalat is, a 30 centis szegély körülbelül kényelmes kerti bútor lenne nekik. A vízben úszó egészséges kishalakat viszont nem tudják kifogni. A döglöttet megeszik, sőt, képesek a kagylókat is kiszedni az iszapból, de víz alatt elég sután mozognak. Egy egyésséges hal számára nem kihívás kitérni.
2015. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Salx Narval ***** válasza:
Nem vagyok patkánypárti, sőt ha kerti tóról van szó macskapárti sem, pedig a cicókat nagyon bírom.:D Nem is akarok semmi okosságot mondani ezzel kapcsolatban csak szeretném megerősíteni az előttem írók válaszát. A kerti tavakból nem képes kifogni az egészséges halakat a patkány, ha mégis ezt látnád, akkor beteg volt a hal. A macsek viszont jó halász, ha egyszer rákapott le kell fedni a tavat, mert ők türelmes, jó vadászok. Igaz, hogy a patkányokat is távol tartja egy jó macska, de a halat is kifoghatja és ki is fogja, ha sekélyes részek is vannak. Persze ezt macskája válogatja.:D
2015. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hogy milyen mutáns patkányok vannak? A papámnál megrágták a malac lábát,pedig lövöldözzük is őket szelessel,de 6-ot kell

belelőni,hogy érjen is valamit.

2015. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, sokat segítettetek, esetleg ha még tudnátok javasolni, hogy milyen fajta méreggel kezdjek?
2015. aug. 9. 00:55
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és lakásba bejön mondjuk a teraszajtón vagy a teraszra nyílik a konyhaablak és kint pot egy pad van alatta amire föl tud menni gondolom... ? Kicsit be vagyok tojva, 42 év alatt még soha nem láttam élő patkányt, főleg nem 1mről, amint éppen a medence alsó lépcsőjén pont egy békát belez ki, megijedt és vadul megindult fölfelé a lépcsőn, persze az pont felém volt, de csak egy pillanatra került közelebb, mert fogalmam sincs hogy rohantam be a lakásba és csuktam be a tolóajtót kb 3 mp alatt. Farakást most raktunk 1 hónapja, több jó nagyot és körbe a kerítést, sajnos nem tudom megszüntetni. :-( Jól betojtam ezen is, h írtátok, h valószinű ott lakik. Ki se merek menni. Mint egy hülye tapsolva meg dobogva közlekedek, nehogy megint összefussunk. honnan tudom, h házi vagy vándor patkány?
2015. aug. 9. 01:45
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
Senkit nem bíztatok mérgek használatára de van egy tuti cucc ez vonzza és kinyírja őket. Biotoll-Ratimor a neve kb 800Ft és különálló tasakokban van a méreg, a tasakot fel is tépheted ha darabolni akarod. Macska és kutya nem eszi meg, de azért nem árt pl egy csőbe vagy valami lapos cserép alá tenni, hogy csak az egerek és patkányok férjenek hozzá. Keress rá és olvasd el a használati útmutatóját. A szer hatásában biztos lehetsz, ezt garantálni tudom.
2015. aug. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

3# válaszoló, akkor nem eszik a mérget, ha folyamatosan előttük van, én egy gabonás telepen melózok jelenleg, itt is elszúrták, jöttek a hivatásos rágcsáló irtók, kiteszik a mérgeket 1 deka nem fogy soha. Előző munkahelyemen a dolgozók össze szedték a mérgeket, és példa csak 5 zselés tasakot tettek ki, 1 hét múlva megint csak 5, eltűnt a méreg, és elfogytak a patkányok is.


Ha 1 alkalommal kiszúrják a patkányok, hogy a társuk mitől pusztult el, az a kolónia többször az életben nem fogyaszt mérget, nem irtható ki semmilyen szerrel.


A munkahelyemen már csak a vadászgörény használ, mivel elszúrták a csalétket, semmilyent nem ettek meg, én még nem láttam, mert akkor jönnek amikor nem dolgozom a munkahelyemen, és a dolgozók is szabadnapot kapnak ilyenkor, a telepvezető látta, brutális azt mondta. Egy ipse jön, kiengedi a görényeket, fütyülővel irányítja őket, 1 patkány nem marad olyankor, 200-300 patkányt összehordanak pillanatok alatt.


Röviden jó pl a zselés patkány irtó, de csak pár tasak legyen kitéve, és az is MAX 48 órát, ami maradt be kell szedni, kötelező jelleggel, 1-2 hét szünet, majd megint meximum 48 órára mehet pár tasak, én igy csinálom vagy 10 éve, mindig elfogy, és mindig van elhullott patkány.


Másként a rágcsáló irtó nem ér semmit! okosak a patkányok.

2015. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!