Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túlmelegszik az akváriumom....

Túlmelegszik az akváriumom. Tudok vele kezdeni valamit? Árt a halaknak, ha időnként hideg vizet teszek bele?

Figyelt kérdés

Neon halaim vannak, vörös és kék vegyesen. Azt olvastam, nekik a 20-24 fok közti vízhőmérséklet ideális, viszont most az aksi vize hűtés nélkül majdnem 30 fok (a szobahőmérséklet is ennyi). Jobb híján leszívom a vizet háromnegyedig, és újratöltöm hideggel, de így is maximum 26 fokig megy le a hőmérséklet.

Lehet bajuk a halaknak a hűtéstől? Kell ezt csinálnom egyáltalán, vagy nem lesz bajuk a szoba hőmérsékletű víztől? A vízmelegítőt kivettem mert most fölösleges...


2015. aug. 8. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Dobálj bele néhány jégkockát. Nem vicc.
2015. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet bajuk, kevesebb ideig fognak élni.


Nem tudod megoldani, hogy ventilátorral fújd a felszínt?

Valamit hűt rajta.

Nekem 2 db 8 cm-es pc ventilátor pörög fölötte.

2015. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, a jégkocka nagyon jó ötlet! De ne egyszerre akard lehűteni vele, hanem csak fokozatosan.
2015. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valaki jégkockázik...

Meg azt is szokták csinálni, hogy (attól függően mekkora az akvárium)

pl fél literes pet palackokba tesznek 3/4-ig vizet. Úgy, hogy az oldalát a palacknak összenyomod, és úgy legyen majdnem tele vízzel.


Ilyenből csinálsz 3-4 db-ot, és berakod a fagyasztóba.

(Azért kell kinyomni belőle a vizet, hogy a jég tudjon hova tágulni)

Aztán beledobod az akváriumba.

Aztán cserélgeted.

2015. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A jégkocka nagyon jó ötlet, kipróbálom. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2015. aug. 8. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!