Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az újszülött szifóknak kell a...

Lulu1986 kérdése:

Az újszülött szifóknak kell a világítás vagy nem szükséges, hogy éjjel-nappal égjen a neoncső? (kezdő halas vagyok és sajna ennek még nem tudtam utána járni)

Figyelt kérdés

2015. aug. 9. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell neki éjjel nappal menni, elég ha nappal megy a világítás, estére kikacsolhatod nyugodtan.


Kishalakra is szoktak világítani főleg ha van növény is benn, a növények biztonság érzetet adnak a halaknak, plusz vegyületeket távolítanak el a vízből, javítják a vízminőséget, de csak ha fejlődnek.

Növények nélkül is lehet javítani fénnyel a vízminőséget, egy követ, vagy faágat be kell tenni az akvába, közvetlen a fény alá, be fog algásodni, az alga is olyan anyagokat köt ami mérgezné a halakat.


Kishalakhoz én békalencsét tettem, csak egy keveset, szerettek alatta lenni, és sok nitrogént köt, most is van tartalék belőle.

2015. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót.Én eddig fordítva csináltam.Éjjel ment a világítás,nappal lekapcsoltam és a napfényénél usziztak a halak.Pénteken éjjel születtek a kis szifók és azóta nem mertem lekapcsolni a lámpát.
2015. aug. 9. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Sokan késő este vagy éjjel világítanak, mert akkor vannak otthon, akkor látják az akváriumot, tehát van ilyen, de ehhez nappal nagyon sötét szoba kell, vagy eltakarni az akváriumot. Ha nappal szórt fény van a halak fönn lesznek, és este mire látnád az akváriumot, fel kapcsolod a villanyt, már pihennek, majdhogynem ők is alszanak, eléggé be tudnak ájulni, stresszel jár a 24 óra fény, persze úgy értem, ha nappal világos a szoba.


A világítástól függetlenül a xiphoknál erős a kannibalizmus, gyorsak is, így kevés esélye van az ívadékoknak, ha a fő akváriumba vannak le fogják őket vadászni, nem sok esélyük van, megoldható szülőszobával, vagy persze külön nevelő medencében.


Én az első kommentnél azt feltételeztem, hogy külön vannak.

2015. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szülőketrecben(hálóban) vannak.Amíg az anya is velük volt 11 bébit fogyasztott el,de szülés közben nem mertem kivenni se a kicsiket,se az anyát.Összesen 3 maradt meg.Természetesen az anya kiemelése után.
2015. aug. 9. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!