Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 500 literes akváriumba milyen...

Aquafan kérdése:

500 literes akváriumba milyen külső szűrőt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 500 literes akváriumom de szűrésem még nincs, milyen külső szűrőt vegyek bele ami tisztán tartja a vizet?



2015. aug. 9. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csinálj hozzá szűrőakváriumot. Lehet, hogy nem lehet vele túl nagy áramlást csinálni, de nagyon nagy szűrőfelülete van, az áramlást pedig meg lehet oldani keringetőkkel.
2015. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is.


Legjobb lenne kifúratni és mellé vagy alá tenni egy hordót, vagy egy szűrő akváriumot a földre.


Külső szűrőből több darab kéne, drága lenne, meg szarul is néne ki a sok cső ami ki-be megy az akváriumba.

2015. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben.Csak annyi a gond hogy fogalmam sincs a szűrőakvárium beüzemeléséről.
2015. aug. 9. 18:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Biológiai, és részleges mechanikai szűrésre 1 liter szűrőanyag/50 liter víz elég, vagyis neked 10 liter fölötti szűrőtöltet kellene.


A régi tetra 2400 lenne jó, de azt már nem gyártják, vagy most van a jbl 1901, de az jó drága.

A resunnak van valami böszme szűrője, olyan 80cm magas, nálunk a kereskedésben van egy 3,5 méteres akva azt szűrik vele, nem tudom hány literes a szűrő, kicsit hangos, jó sok éve végzi a dolgát, az olcsó is, talán 40.000 ft


Én kazánkeringetővel csináltam meg egy 1000 literes sügeresnek, de amint készlet elvitték, még a srác telefnonzámát sem tudom, egyszer hívott, hogy faxa, 3 állása van 1400 , és 3000 liter/ óra között kapcsolható, 35 és 55 watt között fogyaszt, de nem 1-2 méter, lemértük 8 méterre tettem fel a nyomó ágat, és még nyomta, hangtalan.


kpe idomok kellenek, zárható ecetes hordó, és kpe cső, ragasztva nincs sehol, nincs szilikon, 30 literes lett, rashel zsákkal, szivaccsal, és spioraxal.

2015. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze van a keringés is, arra vagy áramoltató, vagy belső szűrő van.
2015. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdés, h miket szeretnél tartani benne? Illetve milyen szűrőanyag lesz benne?
2015. aug. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
1 csapat kb 30 fős neon és vitorlások vagy gurámik (kis koruktól szoktatva.
2015. aug. 10. 11:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor elég neked egy jbl 1500/ tetra 1200 méretű szűrő, a biológia szűréshez, feltuningolt szűrőanyaggal.

A mechanikai szűréshez pedig kell még egy áramoltató vagy egy belső szűrő.

2015. aug. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!