Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a Guppi hímek baja?

Wiking006 kérdése:

Mi lehet a Guppi hímek baja?

Figyelt kérdés

Napok óta azt vettem észre, hogy az aljzaton fekszik az összes hím guppim.(4db) A nőstények most külön vannak szülési szabadságon. Van velük egy medencében több más fajta hal is, de azokon semmi kedvetlenséget nem vélek felfedezni. Olykor-olykor elkezdenek úszkálni és elég gyorsan is képesek úszni, tehát nem úgy tűnik mintha nehezükre esne a mozgás, de a nap nagyobb részében csak fekszenek az aljzaton, vagy csoportosan, vagy külön-külön. Átolvasgattam jónéhány cikket de nem igazán látok meggyőző hasonlóságot az ott leírt tünetekkel. Enni eszegetnek, kapnak a többiekkel együtt lemezes és fagyasztott eleséget is. az aljzat lakó halak miatt pedig sülyedő tápot is szórok, nem túl nagy mennyiségekben persze. Külalakra semmilyen elváltozást nem látok rajtuk, a víz hőmérséklete a mostani nagy meleg miatt néha felmegy 27°C-ra is, amit jeges palackal kompenzálok, így kb fél óra alatt hül vissza 25°C-körüli hőmérsékletre.

Esetleg valakinek valami ötlete, vagy találkozott valaki ilyennel?



#beteg #beteg guppy #fekvő halacska #rosszkedvű halacska
2015. aug. 9. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy túl hamar hűl vissza a víz, a 27 még nem kéne hogy gondot okozzon (a guppinak, a többi halat nem írtad mifélék).
2015. aug. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A guppik mellet van pár xifo, molly, malabári dánió, ancy, páncélos harcsa, sziámi ormányos márna, neonhal, ékfoltos razbóra, red cherry garnéla, sepregető garnéla, meg kb 1 marék csiga. Utóbbira pár napja megoldásképp vettem helena csigát ( csigaevő csigát)
2015. aug. 9. 18:25
 3/7 Aquafan válasza:
Pár képpel többre mennénk :)
2015. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


[link]


Ezeket tudtam most csinálni...

2015. aug. 9. 21:56
 5/7 A kérdező kommentje:

mivel úgy látom a linkek nem működnek amit előzőleg íram, így itt egy másik próba...hátha ezzel megy..


[link]

2015. aug. 9. 23:00
 6/7 Aquafan válasza:
Vagy ilyen betegen hoztad el vagy fertőzés
2015. aug. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

több hónapja megvannak, és mostanában kezdték ezt csinálni. Mi lehet a gondjuk, és mit adjak nekik?

jelenleg vízfertőtlenítőm és parakill-em van itthon.

2015. aug. 10. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!