Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálhattam rosszul?

Mit csinálhattam rosszul?

Figyelt kérdés
Egy hete inditottam az akváriumot. A talajban gyökértáp. Első naptól adagolom a profitót. Jelenleg 6 órában világitok.Az összes növényemen megjelentek a barna pöttyök ás lukadnak a levelek.
2015. aug. 10. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium? Milyen a világítás?
2015. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Aquafan válasza:

Ki hagytad a legfontosabbat!

Milyen a világításod?

2015. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
100 liter 2x24 W
2015. aug. 10. 15:30
 4/13 anonim ***** válasza:
Egy képet csinálhatnál anövényről. A barna pont lehet barna alga is ami teljesen normális induló akváriumnál. A lyukat nem tudom mi lehet.
2015. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Még egyáltalán nincs benne alga. Olyan " mintha rozsdásodna" a levél. Sajna nem tudok képet feltenni.
2015. aug. 10. 16:46
 6/13 anonim ***** válasza:

Erre nehéz így válaszolni, a rozsda lehet levélváltás, amikor a levegőn termesztett levelek víz alattira változnak.

Barna alga is lehet, azt le lehet törölni.

Lehet nitrát hiány is, mivel még nem alakult ki a biológiai szűrés, így nincs nitrát.

Lehet kevés foszfát, nitrát, amennyiben kevés a naponta beadott haltáp.

Lehet mocsári növényt vettél, vagy co2, és fény igényest, azt csal high tech növényesbe marad meg.

2015. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az alábbi két növényről van szó:

Hyrophila polyserma, Ludwiga repens

2015. aug. 10. 20:43
 8/13 anonim ***** válasza:

az indiai vízicsillag nálam a legelejétől fejlődik, fényem hasonló, mint a tied. Nekem 18 napos az akvám, van némi barnaalga, de nem veszélyes.

A cryptocoryne becketiim viszont durván dobálja a leveleit, pedig pohárban van diy golyóval és jbl kugellel. Talán csak a levélváltás miatt, majd kiderül.

2015. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
Egy kicsit kevés a 6-óra világítás emeld fel 8-10 órára, a profító mellé fény is kell és tegyél egy kis halkaját a szűrőbe ill a vízbe, csináld a heti részleges vízcserét a bejáratás alatt is. Én is levélváltásra tippelnék, valószínűleg az új levelek már egészségesek lesznek, szerencsére ezek erőteljesen növő növények és könnyen szaporíthatóak. A sérült leveleket vágd le egy éles ollóval.
2015. aug. 11. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2015. aug. 11. 06:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!