Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Este is kell egy kis fény a...

Dominik20923 kérdése:

Este is kell egy kis fény a halaknak? A levegőztetőnek mindig kell menni-e?

Figyelt kérdés
2015. aug. 11. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell nekik fény éjszaka. A levegőztetőnek csak éjszaka van értelme, mikor a növények is oxigénfogyasztók, de ha nincs túl sok hal, akkor elég a szűrőt bekapcsolva tartani, hogy fodrozza a vízfelszínt.
2015. aug. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Amíg fentvagy, bekapcsolod a lámpát, ha lefekszel, vagy elmész otthonról, kikapcsolod. A levegőztetőt is ugyanígy. Meg akkor is ki kell kapcsolni, amikor eteted őket. (3 akváriumom van(:)
2015. aug. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

# 2 válaszoló.


Van aki kikapcsolja a szűrőt etetés alatt, de utána vissza kell dugni, viszont többen vannak akik nem húzzák, tehát nem "kell" kihúzni, lehetőség, hogy ne sodorja el a halkaját, egyéni döntés.

A szűrőnek non-stop kell menni, a világítási idő meg egyhuzamban ajánlott, pláne ha vannak növények, amik fotoszintetizálnak, növényeknél, a szűrés által keltett áramlás egyenlíti ki a gázokat, old be, vagy éppen távolit el, ez a folyamat elsősorban az oxigénre, és a széndioxidra vonatkozik, a növények váltanak, nappal oxigént bocsájtanak ki, co2-t vesznek fel, este ez megfordul, pár cam fotoszintetizáló növény van csak ami este is fogyaszt co2-t.


Lehet 3 akváriumod van, de így nem tarthatod az akváriumod méretéhez megfelelő hal állományt, a növények sem lehetnek sokan, ami van, az sem lehet olyan állapotban mintha menne a szűrő este. Szinte minden élőlényből pusztul el, legyen az növény, gerinces, vagy gerinctelen, ami átlépi a szűrés nélküli akvárium korlátait, nem lehet fenn tartani egyensúlyt, pl ha túl burjánzik egy növény akkor az fullasztja este a vizet, sok oxigént vesz el, a halak pipálnak este jobb esetben, rosszabb esetben el is pusztulnak.


Szerintem nézz utána a dolgoknak, nem javaslom, hogy akár a neten, akár az ismerőseidnek javasold bármi kihúzgálását, főleg ha következménnyel jár, ami átlag valami pusztulását jelenti.


Kérdező! Szerintem Neolamprologus01 válasza a nyerő.

2015. aug. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a levegőztetővel szűröd a vizet, tehát egy szivacs van a végén akkor nem szabad kihúzni sose. Ha csak porlasztó van rajta, akkor igen.
2015. aug. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

B.Joci: 5 éve tartok halakat, és ami elpusztult közülük, mind 1-2 év után, a kor miatt. Talán egyszer pusztult el egy idő előtt...

A növények, köszönik szépen, jól vannak, gyönyörű zöldek és semmi bajuk (növénytápoldatot is használok). Szóval azt hiszem, tudom mit csinálok, de azért kösz:)...

2015. aug. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Lehet 5 éve tartasz halat, de nem sok mindent tudsz az akvarisztikáról. Azok a halak amik nálad 1-2 évig szenvedtek, lehet akár 5-10 évig is élhettek volna normál körülmények között, szóval erre inkább nem lennék olyan büszke. Tipikus példája vagy: ha csendben maradtál volna bölcs maradtál volna.

Inkább tanulj, olvass mint, h Jocit kioktasd, nála itt nem sokan tudnak többet az akvarisztikáról.

2015. aug. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

writergirl nekem gyerek korom óta vannak akváriumok, 10-11 évesen kezdtem talán, (nem tudom). A koromat, és, hogy menyi akva van azt nem írom le, 18 éves lányom van, ebből lehet azért következtetni.

4-5 éve jöttem rá, hogy lehet ezt másként is csinálni, egészségesebb vízzel, zéró algával, burjánzó növényzettel, kevesebb vízcserével.

Vannak állítások a neten, én ezeknek nem szoktam hinni, összerakok egy akvát, majd kipróbálom, és eldöntöm jó-e, illetve egy kezdőnek hogyan tudom prezentálni. Van egy unalmas munkahelyem, az elfoglaltságom az, hogy elsősorban algás akváriumokat tatarozok, illetve új akváriumok összerakásában segítek.


Pl ez: https://www.youtube.com/watch?v=ll8UodggpYE a harmadik évét tölti, minden évben más kinézettel, a 2016 éves kinézetet még nem tudom, 2013 elején raktam össze, ez a harmadik kinézet.


Nem különbözik más akváriumoktól, etetek, világitok, naponta folyékony növénytápot adok, tehát ugyanaz mint pl nálad.


Van az [link] kezdőknek, és haladóknak is erősen ajánlott.


Nem feltétlen jó, ha egy hal 1-2 évet él csak, mikor élhetne dupla, vagy tripla annyit.

2015. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
39%

Én csak nappal kapcsolom be a bubit, 25l akváriumban,

a világítást pedig akkor amikor kint nagyon süt a nap és le van eresztve a redőny. Sok sikert!

2015. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!