Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Red cherry nagyobb halakkal?

Paca001 kérdése:

Red cherry nagyobb halakkal?

Figyelt kérdés

54 literes akvarium, 5 db red, mellé milyen halakat vegyek, ázsiai akvariumot szeretnek, van olyan nagyobb hal ami nem bantja oket?

Hanyat milyen fajtabol vegyek?



2015. aug. 13. 09:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nyilván csak addig kell bujkálniuk amíg nem lesznek nagyobbak, utána már nem, ennek ellenére én is csak nano méretű halakkal tarom őket, nem merném gurámival.

Nekem konkrétan kék neonok vannak velük, és szaporodnak mint a nyulak.

2015. aug. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nálam a nagyok mind elől vannak, a kicsik inkább csak akkor ha jó kaja van, pl főtt cukkini, amúgy az aljnövényzetben vannak: https://www.youtube.com/watch?v=fKATY6gT77E
2015. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
És mohát érdemes tartani ezek nélkül?
2015. aug. 13. 20:33
 14/18 anonim ***** válasza:

Lehet tartani garnélák nélkül is mohát, de sokkal nehezebb, főleg ha halas akváról van szó ahol keletkezik több mulm.


Én bevallom, hogy nekem nem jött össze a moha, 2-3 hónap után mindig tönkre ment, garnélákkal viszont szép, és algamentes. Ettől függetlenül meg lehet próbálni, nekem több éven keresztül nem jött össze, elvileg ki kell venni és lemosni, mondjuk ezt én nem csináltam, bele rakodott a halkaja, és az ürülék, algás lett és tönkre ment.

2015. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Salx Narval ***** válasza:
Egy kisebb fix helyre tett kupacot tényleg egyszerűbb kivenni és átmosni, viszont ha benőtt valamit és dúsan nagy területen elszaporodott,mint pl Jocinál azt már nem szabad feltépni, itt a garnélák tartása a legjobb megoldás. Garnélák nélkül is lehet szép mohafalat, vagy benőtt gyökereket tartani, de komoly és óvatos gondozást igényel, rendszeresen "porolgatni, talaj porszívózni" kell, intenzív szűrés mellett. Ez egy olyan munka, amit nálunk az állatok jobban csinálnak, ha nincs garnéla akkor olyan halakat érdemes tartani akik elvégzik a tisztítást. Pár ilyen hal, a teljesség igénye nélkül: elsőként említeném a mollyt, ő a legjobb, aztán guppik és endlerek a törpe szívóharcsák, a törpe páncélosharcsák, törpe algázógébek, pl a hálós algázógéb. A nagyobb testű algázók méretüknél fogva több kárt csinálnak mint hasznot. A mohatakarítás mestere viszont a garnéla.:D
2015. aug. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező 2hét nem elég ahhoz, hogy elszaporodjanak a garnélák , hacsak nincs egy nagy kupac mohád és dús növényzeted, ahogy Joci is írta, ill mutatta.
2015. aug. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Akkor olyan halakat szeretnék, ha mondanátok amelyek mellett jol megvannak a garnelak. Lehetoleg ne a leggyakoribb ilyen molly guppi es csikos marna legyen.

Meg egy kerdes, ha esetleg sepregeto garnelakat vennek a guramik nano-k melle? Ok szabadulomuveszek? mert nem szeretnek arra kelni hogy ott egy a foldon kiszaradva

2015. aug. 14. 08:08
 18/18 Salx Narval ***** válasza:
Mivel 54 literes az akvárium így a nano halak jöhet szóba, közülük válaszd ki azt a fajt amelyik tetszik és a garnélákkal megegyező vízparamétereket igényel. Azt is láthatod , hogy kb mennyit tarthatsz 54-literben. Mást nem kell figyelned a felnőtt garnélákra egyik sem jelent veszélyt az ivadékot pedig mindegyik megdézsmálja ha teheti, az-az nincs dús növényzet amibe elbújhatnának. Az akváriumot mindenképp érdemes fedni, nem csak a szökés miatt, hanem a gurámik miatt is, ha esetleg mégis őket választanád, ők feljönnek levegőt venni és az nem jó ha sokkal hidegebb a levegő mint a víz,bár a gurámi nem annyira kényes de azért nem árt a tető, kis légréssel. Szrencséssebb lenne csak nano halakkal tartani a redeket. Ha gurámi akkor inkább nagyobb testű garélák lennének jobbak akár a sepregető is, ő sokáig veled marad ha jól tartod, az-az jól szűröd a vizet és csinálod a rendszeres 1-2 heti 20-30%-os vízcserét (max 2-3 db tartható 54-literben, az amanoból és hasonló méretűekből több). A garnélák vizébe semmi vegyszer, gyógyszer nem rakható, a növénytápot is napi adagolásban kis mennyiségben célszerű beoldani, de ezt Jocitól kérdezd meg inkább. [link]
2015. aug. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!