Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen fajta növény? Mi a...

Ez milyen fajta növény? Mi a neve?

Figyelt kérdés

nagyon szépen köszi!


[link]


2015. aug. 13. 17:16
 1/4 Platypus ***** válasza:
Acorus. Nem 100%-os vízinövény. A leveleinek ki kell lógnia a vízből, különben nem húzza sokáig.
2015. aug. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt megtudom oldani hogy egy kicsit ki lógjon a levele majd nem vágom vissza üveg tetőm van de egy kis részen ahol a külcső szürő esőztető bemegy majd ott ki log. De hol veszi fel a tápanyagot ? mert gyökértápot nem használok
2015. aug. 13. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem baj. Nekem volt egy pohár vízbe acorus, bár nem pont ilyen, hanem az a csíkos levelű fajta. A levelének a töve sem jó ha beér a vízbe, mert akkor barnulni kezd. Az lenne jó ha csak a gyökér érne bele. Nekem vagy 1 évig volt egy polc tetején. Néha öntöttem új vizet a pohárba amikor az félig lepárolgott, de nem tápoztam. Fényt is keveset kapott. Cserébe nem is nőtt semmit, de nem döglött ki, elvegetált. Aztán meguntam, mert annyira nem volt szép dísz.


Ha kitesszük full napfényre és megtrágyázzuk a vizét, akkor kiterebélyesedik. Zala megyében van egy ilyen kis mocsár, amihez kijárnak valamilyen állatok és oda ürítenek, jó büdös, agyagos talaja van, de ott hatalmas acorusok vannak :)

2015. aug. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező, sajnos ez így is kevés neki, pár hétig bírja víz alatt aztán elrohad. Ez egy tipikus tószéli, mocsári növény, sajnálatos módon akváriumi növényként árulják a törpekálmosokat. Csak a gyökere lehet a vízben viszont azt elviseli ha kis időre víz alá kerül 1-2 hét, talán tovább is de hosszú távon semmiképp.
2015. aug. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!