Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy oldajam meg a szűrők...

Hogy oldajam meg a szűrők összemosását?

Figyelt kérdés

Akváriumot fogok cserélni. A mostani helyett egy nagyobb lesz beüzemelve.

Most belső szűrő van benne, de a másikba már külsőt szeretnék.

Hogy oldjam meg, hogy a belső szűrőből a lehető legtöbb bacit "átmentsem" ?

Mert a talaj is más lesz, szóval onnan nem kerülnek át.

Csak a vízben és a szűrőben lévőket tudom "átmenteni".

Hogy lehetne megoldani a dolgot ?


2015. aug. 15. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűen a belsőnek a szivacsát mosd bele az új akvába, az sem baj ha benne hagyod hánykolódni 1 hétig a szivacsot.


Megoldás az is, ha beteszed a belső szűrőt is az új akvába, 2-3 hétig mennek együtt, utána kiveszed a belső szűrőt.

A külső szűrőnek nem árt egy baktérium kultúra, nekem a neptun biostart vált be, sokkal előbb "taknyosodnak" be a szivacsok, előbb érnek.

Van még olyan, hogy a belső szivacsát bele préseled a külső valamelyik rekeszébe, majd az első takarításnál kiveszed.

Talán a két szűrő együtt használása a legjobb, bár sokan már meg akarnak szabadulni a belsőtől, főleg ha hangos.


Én számtalanszor cseréltem szűrőt, biostartal nem volt gond, alaposan fel kell rázni használat előtt, 1 flakon elég, és nem egy eget verő összeg.


A régi akváriumod vizéből minél többet tarts meg.

2015. aug. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm !


Akkor szerintem 1-2 hétig járatom együtt a kettőt. Nem olyan hangos és ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak...

2015. aug. 15. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Még talán arra kell figyelni, hogy az új akva mint írtad nagyobb, ritka de előfordul, hogy egy friss ajzatnál, vagy sok friss víznél nem tisztul ki, ritka, de benne van a pakliba, ilyenkor meg mehet a részleges vízcsere éjjel nappal, hogy kitisztuljon.


Tehát megoldás az is, persze ha tudod kivitelezni, hogy külön össze rakod a nagy akvát, ajzat, növények, kövek, fák stb, vársz 1-2 napot, ha rendbe van, nem opálosodik be, akkor mehet bele az érett víz, a régiből, az érett szűrő kíséretében.

Ilyenkor fel lehet tölteni friss vízzel, nem kell vizelőkészítő, sem sok víz tárolása, pihentetése, plusz még előny, ha véletlen nem tetszik a nagy akvánál amit kreáltál , akkor neki lehet ugrani megint, nem zavarnak a halak, meg le is engedheted a vizet, a lefolyóba.


Persze ha kivitelezhető, írtad más ajzat lesz, csak kérdés a bútor ugyanaz-e, szokott bonyodalmat okozni.


Én is nemsokára üvegcserén esek át, előbb át kell tennem a régit, beszemelem valami szűrővel az újat, ha tetszik amit látok mehet az érett víz, szűrő, halak.

2015. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos ezt nem tudom megoldani, mert a két akváriumot nem tudom egyszerre üzemeltetni egyelőre.

Új bútor lesz, mert a mostani a nagyot nem bírná el.

Így zártszelvényből lesz összehegesztve egy strapabíróbb, azon elfér a kettő egymás alatt majd.

De a csere idején sajnos nem tudom megoldani, hogy mindkettő menjen...

2015. aug. 15. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!