Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek vehetek még...

H.isti93 kérdése:

Szerintetek vehetek még halakat az akváriumomba? Mivel dobhatnám még fel?

Figyelt kérdés
9 vörös neonhal, 3 fekete tetra, 3 cápamárna, 10-15 apró guppi, 3 leopárd dánió, 1 szifó, 1 platti, 4 szumátrai díszmárna, 3 rózsás díszmárna, 1 közönséges algaevőharcsa van benne. Az akvárium valamivel több mint 300 liter. Buborékfüggöny és egy porlasztós buborékoztató (Sera Air 275 R levegőpumpa - 275l/h) van benne illetve egy belső szűrő, 3 fajta növény. Az akvarisztikához még nem mondanám, hogy értenék, "örököltem" az akváriumot, (épp emiatt nem tudom, hogy mekkora teljesítményű a belső szűrő, de a tapasztalatok alapján eddig rendesen működik) de kb. csak 1,5-2 hónapja üzemel.

2015. aug. 16. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég ennyi. 300 literhez kevés a belső szűrő. Ha így elvannak a halaid, akkor ne vegyél többet.
2015. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Leginkább egy külső szűrővel lenne érdemes feldobni.
2015. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dioxyde ***** válasza:
Cápamárna 35 centi lesz alapból ez egy problem.
2015. aug. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat, rajta leszek a külső szűrőn. Gondoltam is rá, de úgy voltam vele, hogy mivel nem látszik semmi szennyeződés így elegendő ez is.

A cápamárnákat egy kedves boltos néni félretájékoztatása miatt sikerült beszerezni, még csak kb 5-6 centisek, így elférnek. mire nagyobbak lesznek majd keresek nekik új "gazdit" :)


Még egy kérdés... :D

Ebben a nagy melegben semmi perc alatt felmelegszik az akvárium vize. Minden nap akváriumvizet fagyasztok le, és folyamatosan próbálom hűteni, de 1-2 óra múlva ismét felemelkedik a vízhőmérséklet (28-30 fokra!). Nap egyáltalán nem éri az aksit. Tudtok valami tippet adni?

2015. aug. 17. 01:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Palackokba tölts vizet félig, fagyaszd le őket, és ezt tedd az akváriumba.
2015. aug. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Szinte az összes halad un rajhal, ezeket csapatban kellene tartani még a neonok száma is kevés( 12 legalább kellene) de az már rajnak mondható. Természetesen ennyi fajból nem tarthatsz megfelelő darabszámot, még egy ekkora akváriumban sem. El kellene dönteni, hogy melyikek tetszenek legjobban és azok darabszámát meg kellene növelni. Legalább kellene még 3 tetra és dánió, még 4 szumi és rózsás márna. Az algázó és guppik rendben, őket majd kordában tartják a márnák. A szifó és a platti is legalább 4-5 fős csapatban érzik jól magukat, ha nem ragaszkodsz hozzájuk akkor éljenek egykén vagy ajándékozd el őket a cápamárnákkal együtt. Neked kell döntened , hogy mi megy, mi marad de az nem jó, hogy sok féléből pár db. Egy jó külső szűrőre szükséged lesz, az legyen az első, a belső szűrő is maradjon, a levegőztető nem fontos de maradhat az egyik. Kellene még valami úszó, lebegő növény én a tüskéshínárt szoktam ajánlani de más is lehet. Az ancinak kell egy darab gyökér, vagy vasfa ill egy zug ahová elbújhat pihenni. Nem piszkálódásból írtam, hogy nem jó így, csupán tájékoztatási célzattal, érdemes a jövőben ezekre a dolgokra is figyelni mielőtt össze- vissza veszel minden halból 2-3 db-ot.
2015. aug. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Ja még annyi, hogy a 30fokot még simán elviselik ezek a halak a xifónak kicsit sok de ő is bírni fogja. 28 fok alá ne hűtsd a vizet és tényleg hatásosabb a palakos hűtés.
2015. aug. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, h nem látsz úszó szennyeződést a vízbe, ezáltal tisztának tűnik a víz. Mechanikailag tiszta , de attól még lehet benne szemmel nem látható káros anyag amitől a halak mérgezést kapnak. A méreganyagok lebontását biológia szűréssel tudod véghezvinni, amiben a belső szűrők elég gyatrák. Ezért érdemes gondolkoznod, legalább egy használt külsőn ,mert ha megnőnek a márnák akkor biztos,h kevés lesz a belső.
2015. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!