Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan írtsam a fonalalgát?

Hogyan írtsam a fonalalgát?

Figyelt kérdés

Egy kedves jóbarátomtól kaptam tündérhinárt. Beültetés után látam meg hogy fonalalgás. Most inditottam az aksit. Egy hétem belül megérkezik a co2. De itt az adatok :


72 literes aksi

Táptalaj: jbl aqvabasis plus

Állt.talaj: jbl manado

Vill.: 2x24w

Szürő.: no name :) 650 l/h

Tervezet tápozás.:mikro+makro+carbo


Hogy tudnám kiírtani a fonalat,vagy dobáljam ki a tündérhìnárt?



2015. aug. 20. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Csap alatt szedd le a hínárról.
2015. aug. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy most az a legegyszerűbb ha kiveszed a növényeket és leszeded róla, bár nem vagyok biztos benne, hogy erről a törékeny növényről sérülés nélkül sikerülni fog. Ha nem sok van rajta akkor egy éles ollóval levághatod az algás részeket mármint ha kézzel nem tudod leszedni a levelek letépése nélkül. Ha úgy látod, hogy nem fog menni a dolog akkor húzd ki őket a talajból és spricceld le carbóval napi egy két alkalommal. Célszerű erre az időre egy gumival csokorba fogni a hínárszálakat és egy vödörben tartani őket a kezelés alatt, akváriumvízben, természetesen világos helyen. Egyenlőre drasztikusabb szereket nem ajánlok, ha netán nem jönne be, írj és mondok más megoldást.
2015. aug. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kérklek mond kiváncsi vagyok
2015. aug. 20. 14:45
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Te kis kíváncsi.:D Elsőként mindig az ideális viszonyok megteremtése a fontos, jó szűrés, rendszeres takarítás és részleges vízcserék, arányos telepítés, növényesítés kiemelve a gyorsan növő növényeket, helyes tápozás ( mikró és makró elemek), kellő idejű és minőségű világítás, meg ilyennek.:D Ha mégsem jön össze akkor betelepített akváriumban: Hajtassunk növényeket, pl kukoricát,nádat,mocsári növényeket,rákvirágot, stb, telepítsünk tüskéshínárt vagy más gyorsan növő növényt, úszó növények is mehetnek. Végső esetben: Happy-Life Algin-Regular, Easy-carbo, Osaga-algairtó, más is jó lehet de én ezeket ismerem. Az állataink is segíthetnek Black molly, sziámi ormányos márna, algázógéb, garnélák kiemelve az amanó és a tigris garnélák. Akváriumon kívül már bátrabban használhatóak a gyári algairtók. Pár vegyi anyag algairtásra: ezek használatára senkit nem bíztatok és pont ezért nem is adok meg adagot: Hyperol, rézgálic, klórmész és egyéb fehérítők.
2015. aug. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!