Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges, hogy rosszul tudtam?

Lehetséges, hogy rosszul tudtam?

Figyelt kérdés
Vásároltam mopani gyökeret abból a célból, hogy szép barnás vizet kapjak. Lesikáltam forró vizzel lemostam és három nap áztatás után beletettem az akváriumba, de már nem engedi a szinét.
2015. aug. 20. 08:13
 1/5 Platypus ***** válasza:
A mopani nem engedi a színét. A vasfa és a mangrove igen, a red moor minimálisan, a mopani egyáltalán nem.
2015. aug. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tegyél bele platán kérget, meg száraz tölgyfa levelet lesúlyozva.
2015. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg használhatsz az említetteken kívül tőzegkivonatot ( sárgától barnáig enyhén savanyú vízhez), égertobozt (fekete enyhén savanyú vízhez), kamillatea (sárga vízhez) kellő óvatossággal csersavpor is használható ( sötétbarna enyhén savanyú vízhez). Halottam már fekete teával és fekete dióval való színezést is de ezeket nem használtam.
2015. aug. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kamillával, teával, dióval, 100% hogy nem színeznék, oda nem illő anyagok áznak ki belőle.

A kamilla gyulladáscsökkentő, ki tudja, milyen hatással van 1 grammos halakra. A fekete teában koffein van. A dióban meg konkrétan méreg.


Tőzeg, csersav, tebang levél, éger toboz, platán kéreg, tölgyfa levél, mangrove gyökér, ezeket szokás használni.

2015. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Mint írtam teát és diót én sem használtam, viszont kamillával már gyógyítottam bélgyulladásos halat, nem csak abban fürdött meg is ette a kamilladarabkákat. Színezőnek nem használtam mert szerintem ronda a sárga víz. A csersavaknak is van fertőtlenítő hatása a csersavport is használják infuzoriumok és gombák ellen, nagyobb dózisban ez is méreg. A fekete dió gyógynövény és ehető, lehet, hogy aki használta tudta mennyi kell belőle. Tudod kis mértékben orvosság, nagy mennyiségben méreg. Természetesen senkinek nem ajánlom én sem, csak megemlítettem.
2015. aug. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!