Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ozmózis szűrőnél milyen...

Ozmózis szűrőnél milyen időközönként kell betéteket cserélni? Miket kell mérni vízkeménységen kívül?

Figyelt kérdés
2015. aug. 22. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem szárad ki a membrán, akkor sokáig elég.

Nem lehet pontosan megmondani, mert attól is függ, milyen kemény a víz, meg a szűrőtől is, pl nagy teljesítményű, többféle előszűrővel, akár szénszűrő, lágyító gyanta, mikro szűrő, stb, ezek mint leveszik a terhelést a membránról.

Viszont ezeket is cserélni kell. Úgyhogy nem lehet megmondani.

Hónapokat simán kibír, szerintem átlagosan egy évet is.


Hogy mit kell mérni? Hát amit akarsz.

Az állandó és a változó keménység mellett, nem árt tisztában lenni a kémhatással, tehát a pH-val.


Amit esetleg egy induló aksinál a halak betelepítése után meg lehet mérni, az az ammónia, nitrit, nitrát azint.

2015. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van egy előszűrője, ami olcsóbb. Ha azt sűrűn cseréled, akkor tovább bírja a második szűrő. Van rajta egy csap amit heti egyszer meg kéne nyitni, és akkor vízsugárral kimosódna belőle a felesleges sár.


Nálunk 20 nk-s víz folyik a csapból, az ozmóból fél év után már 10nk jött, de aztán úgy maradt. Ha belegondolok szerintem majdnem egy éve vettem és még mindig 10 nk-s víz jön belőle. Nem cseréltem benne semmit. Az átmosó csapját se nagyon nyitogattam.


Az akvárium nem algásodik jobban mint 1 éve, ezért nem foglalkoztam ezzel a dologgal. Az a baj, hogy annyi mindenre kell a pénz, hogy ilyenek már eszembe se jutnak, hogy vegyek új szűrőbetéteket, de azért évente nem ártana. A régit is kb egy évig nyúztam, és utána cseréltem le.

2015. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A régi az olyan 12 nk volt már mikor lecseréltem.
2015. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy már vagy 6-7 éve, sosem cseréltem benne semmit, volt, hogy fél évig nem is használtam. Nemrég kíváncsiságból bevittem a vizét egy üzletbe, hogy mérjék meg a víz értékeit, és még most is 0 kH, 0 gH-s víz jön belőle. Nem teljesen értem a dolgot, de örülök neki.
2015. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!