Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy 65literes...

Szeretnék egy 65literes akváriumot. Ez a technika jó lehet?

Figyelt kérdés

egy 60 centis 6500K T8as daylight fénycső

aquael fan 2 es szűrő

50wos fűtő

halak: 10 ékfoltos razbóra , 1 betta , és sok garnéla.

növényeket még nem tudom ha esetlek tudtok ajánlani azt szívesen fogadom.


Szerintetek? Köszi!


2015. aug. 23. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bettát nem tartunk együtt más halakkal, ha csak nem nőstény lesz a kiszemelt.
2015. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
miért ne lehetne bettát más halakkal tartani ?
2015. aug. 23. 14:34
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom ismered e a magyar nevét a bettának...

Segítek sziámi harcoshal. Ergo mindenkit kinyír maga körül. Tapasztalat, 3 bettám volt.

Ha sikerül egy békésebbet kifognod, még úgy is előfordulhat, hogy ő lesz kinyírva.

Nézz utána az akvarisztikának úgy egyben mielőtt nekikezdesz.

2015. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt én is furcsállom. Nem vagyok profi akvarista de már egy ideje halazok vannak tapasztalataim a bettával kapcsolatban mert régen egy időben többet is tartottam külön külön aksikban. Volt ami 90 literes akvába volt 10 neon hallal és 6 páncélos harcsával de egyiket se bántotta pedig az agresszív példány volt mert tettem be guppikat is amiket ha nem mentek meg pár perc alatt megölt volna. De volt olyan Bettám is ami a guppikal békésen elvolt. Nekem az a tapasztalatom és szerintem ez a mérvadó, hogy a batta jól megvan társas aksiban is de ne tartsuk fátyolos halakkal akit vetélytársainak tekinthet illetve ne tartsuk márnákkal , serpákal vagy bármiféle csipkelődős halakkal mert bár mennyire is "harcos hal" ahogy a kedves első válaszoló írta tuti hogy ezek a halak ki fogják kezdeni a bettát.
2015. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddigi válaszokat de ha nem baj rátérhetnénk a kérdésemre. Jó e a technika és milyen növényeket ajánlotok bele. Esetleg ha a szűrés nem jó, akkor helyette milyen erős belső szűrőt vegyek. Köszi!
2015. aug. 23. 15:03
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ha sikerül egy békésebbet kifognod, még úgy is előfordulhat, hogy ő lesz kinyírva. " Ezzel a mondatommal céloztam arra, hogy vannak békésebb betták, amiket aztán lehet hogy a többi hal nyír ki. Azt hittem egyértelmű.

A kérdés többi részét meghagyom a profiknak, mert ennél kisebb aksim van :)

2015. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ékfoltos razbórák barátságos kis halak nem hinném hogy ők kinyírnák a bettát. De akkor szóljon ugy a kérdésem hogy lesz benne kb 11 hal :) milyen növények és szürés menjen mellé jó e az általam emlitett belső szürő?
2015. aug. 23. 15:19
 8/13 anonim ***** válasza:

1 sor t8 fénycső alacsony fényerőnek számít, főként ha ez 15 watt 900 lumen fényerővel bíró fénycsövet jelent, egyel jobb lenne ha 18 watt t8 lenne, 1300 lumen fényt jelent, méretre viszont hosszabb, 59 cm, míg a 15 watt 44cm.


A szűrés ennyi fényhez elég, ha erősebb a fény, pl 2x15 vagy 2x18 akkor már erősebb szűrés ajánlott.

2015. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Garnélából nem mindegy, hogy milyet akarsz, ha könnyen szaporodó, de rövid életű faj lenne pl Neocaridina fajok közül valamelyik, mondjuk red cherry, annál lényeges, hogy a kicsi 1-2mm szaporulatot ne egye meg semmi, vagy minél több búvóhely legyen nekik, dús apró levelű növényzet, mondjuk H.M , csak az a hiba, hogy ahhoz nagyobb fény kell.
2015. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem magyarázok, videó: https://www.youtube.com/watch?v=fKATY6gT77E


Red cherry garnélák, az aljnövényzet tele van kicsi garnélákkal, lesüllyedő granulát haltáp a kaja, amikor 3-4 mm nagyságúak akkor jönnek inkább elő.

Bettával én nem tartanék törpe garnélát, még amanot se, mert jobb esetben a kereskedésben is kicsik, ha meg kifejlett példányt veszel az meg lehet öreg.


A szűrő beszívhatja a garnélákat, utána nem tudnak kijönni, ha leveszed a burkolatot nincs gond, fan szériánál le lehet, nyílt szivacsos lehet a szűrő.

2015. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!