Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit adjak az Amanda lazacoknak...

Mit adjak az Amanda lazacoknak enni?

Figyelt kérdés
daphniát, cyclopsot, tubifex, és artemiát adok nekik enni de ezek közül csak az artemiát eszik jó étvággyal a daphniára rá se kakilnak a cyclopsot eszegetik még kicsit... szal van még olyan artemiához hasonló kaja amit adhatnék nekik? vagy az gond lenne ha csak artemiát kapnának? nem lenne egyoldalú így a táplálkozásuk? lehet hülye kérdés :D

2015. aug. 23. 22:21
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem a tubifex nagy nekik vágottal próbálkozz vagy grindállal, valószínűleg a vizibolhával is méretbeli gondjaik vannak, a sórák jó, a cyclopsz is. Száraz tápokból a nagyobb szemcsés ivadéktáp, vagy a morzsolt táp a megfelelő méretű.
2015. aug. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én már lassan másfél éve fagyasztott kaját adok nekik csak a száraz kajára rá se néznének... meg amúgy se akarok nekik száraz halkaját venni mert egy sera vipagran árán veszek 2 fagyasztott kaját ami sokkal jobb mintha műkaját adnék nekik... nem tom a mysis miféle kaja? az jó lenne még nekik?
2015. aug. 24. 13:45
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
A missi egy apró tengeri rákocska de akár 1cm nagyságúak is lhetnek benne. A homárikra, rákikra, halikra esetleg jó lehet méretre. Én azt tanácsolnám neked , hogy jó az amid van csak darabold fel egy pengével én is hasonlókkal etetem a serdülő ivadékokat. A fagyasztott kaját úgy is ki kell olvasztani ahhoz hogy kimoshasd, akkor már nem egy nagy úgy kicsit megvagdosni és máris megtudják enni. Ha nincs időd rá akkor adj homárikrát és sórákot, máskor meg a többit. Én reszelt fagyasztott szívvel is szoktam etetni, ezt minden hús és mindenevő hal szereti a halak méretétől függően apró ill durva reszelőt használok.
2015. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mysis nem jó az túl nagy.


Sparba lehet kapni fagyasztott kagylót zacskóban (felső kép): [link]

Ebből kiszedsz pár darabot, és ha van ilyen bot turmix géped, azzal le tudod turmixolni egy befőttes üvegbe. Pár másodpercig elég, mert hamar leturmixolja, de azért elég apró legyen. Kicsi vizet kell önteni hozzá, aztán a turmixot jégkocka tartóba önteni és lefagyasztani (alsó kép). Nem kell az egészet megcsinálni, rengeteg lenne belőle. A maradékot oda kell adni valakinek hogy egye meg.


Nekem ezt eszik a halaim amikor nem veszek halkaját, pl most 4 napig ezt ették. Néha a halkaja mellé is adom. Nem finnyáskodnak, van amelyik hal kifejezettem szereti, van amelyik kevésbé, de általában mindegyik megeszi.

2015. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!