Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet szimulálni...

Hogyan lehet szimulálni akváriumban az ár-apály jelenséget?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találtam erről szóló irodalmat. Aki tudja hol találom kérem szépen linkelje be. Hogyan lehet megoldani, hogy időzítve legyen?

2015. aug. 25. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd szimulálni? A bolti halak mind tenyésztettek, azt se tudják mi az az ár-apály... :)
2015. aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Aquafan válasza:

Ez-az! :DD

Mi a Fr@ncnak ár-apály? XD

2015. aug. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg valamivel megdönteni az akváriumot?
2015. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam: árapály


Egyébként azért szeretném, mert szeretnék egy paludáriumot készíteni, és olyan élőlények lennének a lakók, melyek az árapályzónában élnek. És szeretném, ha minél természetesebb lenne...

2015. aug. 25. 13:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Megdönteni? El is repedne egyből az üveg. :)
2015. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél két vízpumpát, ugyanabból a típusból, két időkapcsolót(digitálisat, ez percre pontosan állítható) és egy műanyag tartályt. A tartályt töltsd meg akváriumvízzel, az egyik vízpumpát tedd az akváriumba, a másikat a műanyag edénybe.


Mindkét vízpumpa időkapcsolóját ugyanannyi időre állítsd be, így egyenlő mennyiségű vizet fognak kicserélni.


Mivel nem igazán bízok írásom érthetőségében, készítettem egy fantasztikus rajzot is: [link]


A két fekete négyszög a két vízpumpa, a körök felül a téglalapban pedig az időkapcsolók, egyenlő időközökre beállítva(például az egyik bekapcsol délben, megy két percet, kinyom a tartályba vizet, a másik , ami a tartályban van, bekapcsol éjfélkor, megy ez is két percet, és visszanyom ugyanannyi vizet az akváriumba, mint amennyit a másik délben kinyomott a tartályba). Fontos, hogy a csövek vége ne érjen a vízbe, hogy ne tudjon visszafolyni rajtuk a víz.


Az ábrán a piros vonal a kinyomó pumpa csövét jelképezi, a sötétkék a benyomóét, a világoskék pedig a vizet.


Remélem érthető, amit próbáltam leírni.

2015. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

jaj köszi szépen

igen érthető :)

2015. aug. 25. 17:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem írni, hogy a vízpumpáknak egy szintben kell lenniük.
2015. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam ezt át teljesen, gyorsan kitaláltam... A vízszintnek is egy vonalban kell lennie, hogy a pumpák ugyanannyit nyomjanak.
2015. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán kivitelezhető, és hátránya is lenne, a paludárium alja submesrs a víz felett lévő része emers, sok növény van ami kihajt a vízből, a víz feletti része más lesz, apróbb levelű, vagy nagyobbak is lehetnek a levelek, váltogatni nem lehet stabil víz szint kell.


A másik a vizkő, ronda lesz az üveg ha ingadozik a szint.


pludáriumhoz legjobb, ha fúratsz egy lukat, a luk alja a vízszint teteje, kell egy lefolyó cső a lukra, pvc idomom és levezetni a vizet egy szűrőakváriumba. Ami vizet töltesz bele az akvába, mind lefolyik alulra, a szűrőakváriumba.


A szűrő akváriumba egy vízpumpa, majd felvezetni a vizet a paludáriumba, növényekre folyatni, fára, köre, vagy spriccelni több helyre.


A szűrőakvárium szintje változik, ahogy párolog utána kell tölteni.


Ár apály dologról nem hiszem, hogy lesz szakirodalom.


Kivitelezni egyszerű, 2 luk kell hozzá, az egyik kisebb, a másik nagyobb, egymás fölött vannak, a nagyobb van felül, mindkét lukon van lefolyó egy szűrőakváriumba.

Kell egy erős pumpa ami többet tud nyomni mint amit a kisebb luk el tud vezetni, le a szűrőakváriumba, időzítő, amikor beindítod a pumpát megemelkedik fent a víz szint, a nagy luk aljáig, ha leáll a pumpa akkor lassan lefolyik a víz, vissza a szűrőakváriumba.


Ilyenkor a szűrőakvárium csak víz szint emelésre van, tehát az akváriumba kell külön szűrés, külső, vagy belső szűrő.

2015. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!