Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Esővíz jó lehet akváriumba?

Esővíz jó lehet akváriumba?

Figyelt kérdés
2015. aug. 25. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Az akváriumnak nem lesz tőle semmi baja.
2015. aug. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó ha tiszta edénybe gyűjtöd. Az esővíz lágyvíz.
2015. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én vegyi üzemek mellett lakok, biztos nem próbálkoznék vele. De ha olyan helyen laksz, akkor ki lehet próbálni, ha lágy vizet igénylő halakat tartasz, kemény vizűeknek nem lesz jó.
2015. aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Régi gyakorlati tapasztalat szerint a cseréptetőről, esetleg palatetőről származó víz megfelelő. Azonban figyelembe kell venni a levezető ereszcsatorna anyagát is, azaz mérgező réz sók ne oldódjanak be a vízbe. Előbb meg kell várni, míg az eső lemossa a tetőn és a levezető rendszerben levő szennyeződést és kioldja az esetleges cink-sókat (a bádogozásból) és utána érdemes gyűjteni a vizet. Érdemes beszerezni a réz és cink jelenlétét kimutató vegyszereket, hogy a nehézfém mérgezés kizárható legyen. Ha a megfelelő edényzetben gyűjtött esővízben elszaporodnak az ágascsápú rákok (vízibolhák), az egyértelműen jelzi a víz megfelelőségét.
2015. aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Növény ügyileg ügyelni kell, hogy nincsenek benne mezó elemek, (magnézium, kalcium) így ezeket vagy akvarisztikában kapható porokkal kell pótolni, növényeknek fontos elemek, a növénytápok nem tartalmazzák őket, a vizet vissza keményíteni, vagy csapvizet kell keverni bele.


Ha hirtelen változik a keménység, akkor sokkot kaphatnak a halak, így csak fokozatosan szabad lágyítani, nem szabad hirtelen, elég ha a részleges vízcsere egy része nulla keménységű víz.


Az eső eleje soha nem jó, és ahogy előttem írták benne lehet a levegőből származó szennyeződés.


Nehézfémekre van edta, ez a legtöbb vizelőkészítőben már van, akár a 300ft-os neptun antiklónba is, mivel már az is vizelőkészítő, megtartották a régi nevet, de már köti a nehézfémeket.

2015. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én hosszú évekig használtam esővizet. Szabad esésből gyűjtöttem nagyobb esőzések alatt,(gyerekmedencébe) a vizet szitaszöveten átszűrtem és sötét színű üvegdézsában ill kellően kitisztított "tölgyhordóban" (fedett cefrés kádban) tároltam, ez utóbbi kicsit meg is színezte. Egy időben levegőt is porlasztottam bele de ez különösebben nem befolyásolta a minőségét. A többi tudnivalót már leírták előttem. Még csak annyit, hogy ez is macerás dolog egy 300-literes akváriumnál.:D
2015. aug. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!