Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két kis sárgafülű ékszerteknős...

Mózes Adrián kérdése:

Két kis sárgafülű ékszerteknős mellé milyen halakat, csigákat ajánlotok? (Tudom hogy levadássza őket az nem is érdekel) Rengeteg képen látom hogy halakkal tartják őket együtt azért is érdekelne főleg olyan embertől akinek van ez irányú tapasztalata.

Figyelt kérdés
Nálam jelenleg 180 l akváriumban vannak még csak 4 centisek a teknősök komoly szűrésem van hozzá 10x forgatás óránként és levegőztetős belső szűrő is van. Világításom is elég jó melegítőlámpa + t5 fényővekkel + uvb vel.

2015. aug. 27. 09:39
 1/6 Dioxyde ***** válasza:
guppit mondjuk az elég szapora.Teknős mellé halat nem lehet rakni előbb utóbb megeszi őket,de te tudod.
2015. aug. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kajának szánod őket akkor olyat vehetsz amire van pénzed.
2015. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szúnyogirtó fogaspontyot szoktak még kajának árulni, nem éppen szép hal, de szapora.
2015. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél még nekik halakat az akváriumba, mert nagyon kicsik. Ha a halak akkorák, mint ők, az nagyon stresszeli őket. Mondjuk egy éves korukra vehetsz bele neonokat, mert azok lassan úsznak...

(a belső szűrő levegőztetőjét szerintem ne használd, mert rontja a szűrés teljesítményét)

2015. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igaz hogy kicsik még neonhalakban én is gondolkoztam sok halat nem szeretnék csak maxiumum egy féléből olyan 7-10 db ot. Nővendék neon halakat néztem kb 3 centisek abból szerintem megpróbálok párat a teknősök jelenlegi páncélossza 4-5cm (az egész teknős 6-7 cm is fejétől a farkáig)
2015. aug. 29. 09:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem derült ki, hogy milyen céllal tartanád a ragadozót egy akváriumban a természetes eleségével... Takarmányozás? Ahhoz hidd el hogy kicsik még! Hiába valamivel nagyobbak, megrettennének a halaktól. Ha pedig "csak úgy" együtt tartanád őket, akkor pedig ne a leglassabb halat válaszd. És azzal is várni kellene....
2015. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!