Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan fajta dánió amit...

Van olyan fajta dánió amit lehet nyitott akváriumba tartani és nem ugrik ki?

Figyelt kérdés
2015. aug. 28. 08:27
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Nálam az összes dánió ilyen volt.:D Nézd ez olyan dolog, hogy bármelyik hal megijedhet, akár más halaktól, akár egy árnyéktól pl ha valaki hirtelen közelít az akváriumhoz, ezen túl vannak ugrálósabb halak pl baltahasú lazac, nála még a magasabb légréteg sem elég. A torokátumokra is jellemző, hogy kivár a talajon és mint egy torpedó úgy jön fel levegőért, nem csak ő eshet ki, hanem egy arra úszkáló gyanútlan hal is kiugorhat az ijedtségtől mert támadásnak véli. A rossz vízminőség, vegyi anyagok, hirtelen vízértékváltozások is okozhatnak kiugrást. A párzási rivalizációk során a megkergetett kisebb hímek és a zaklatott párzásra nem kész nőstények is kiugorhat. Ha rendben van minden de még előnyösebb környezetet teremtesz az adott halaknak, pl vízlágyítás, vízfrissítés, hidegebb vagy épp melegebb, oxigénben gazdagabb víz, ez esetben némelyik hal örömében a saját szórakoztatására ugrál. Szóval számos oka lehet a kiugrásnak és ez nem csak a dániókat érinti. Nyitott akváriumot úgy is tarthatsz ha hálóval feded, némelyik szúnyogháló is jó lehet ha nem árnyékol nagyon. Én finomabb kifeszített árnyékoló hálót használtam, miután kiugrott egy harcsám. Az üveg sem igazán jó, mert széttörheti a fejét ha olyan lendülettel úszik fel mint az enyém. A szálas és lazán hagyott háló sem jó mert beleakadhat a hal uszonya, ez volt a második akciója, ott lebegett szerencsétlen felakasztva, ezt is túlélte. Bocs az elkalandozásért de gondoltam leírom hátha még később hasznát veszed és nem a saját károdon tanulod meg mint én.:D
2015. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dioxyde ***** válasza:
Ezt jól leírtad :) max még annyi,hogy ha nagyobb halad van akkor az üvegtető felejtős egy nagy hal ha beindul széttörheti.
2015. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!