Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen felszerelések kellenek...

Milyen felszerelések kellenek egy tengeri akváriumhoz?

Figyelt kérdés
Kb. mennyibe kerülne egy 150 literes akvárium? Milyen felszerelések kellenek? Ha élő korallokat is akarok,akkor még többe kerülne? Miyen erős világítás kellene,milyen fénycsövekkel?

2015. aug. 28. 13:05
 1/5 mark567 válasza:
Több szász ezer forintba kerül és kell egy csomó minden fehérjefölöző áramoltató akkor az akvárium méretének 10-20%-ak megfelelő élőkő és akkor a tengeri halak meg a korallok sem olcsók szóval sztem 200 alatt nem úsznád meg
2015. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

200 Ft? Az nem sok. :D


Na de komolyra fordítva a szót,még nem most szeretnék,majd később,addig gyűjtögetek,de pontosan milyen felszerelések kellenek?

2015. aug. 28. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Kell egy akkora akváriumot venni amekkorát akarsz, az oldalára vagy a hátuljára fúratni egy lyukat lefolyónak, mellé vagy alá tenni egy kis akváriumot a földre ami a szűrést biztosítja, és egy flexibilis pvc csővel meg lehet csinálni a lefolyást.

Én itt fúrattam: 1133 Budapest Tisza utca 10.

és ugyanitt vettem hozzá ilyen idomot, amit a lyukra rá kell tekerni.


Az akváriumok nem tudom mennyibe kerülnek,ott is lehet kapni készen, vagy csináltatni is lehet méretre, hát az üvegvastagságtól függ, hogy te merevítés nélkülit akarsz vastag üvegből (az drágább de jobban néz ki és a tisztítása is könnyebb), vagy olcsóbb vékony üvegből is jó neked, akkor viszont kell rá merevítés.

A lyukfúrás a csövek és a PVC idomok max 8 ezer Ft-ból kijönnek.


Azután kell venni egy erős vízpumpát, ami fel tudja nyomni a vizet kb 1 méter magasra (a földtől a felső akváriumig) és hozzá egy darab gumicső, erre számoljunk mondjuk 10 ezret, ha nem valami nagyon gagyit veszel.

A pumpánál nem a liter/óra számít annyira, lehet 350-től 1200-ig bármennyi, itt inkább az számít, hogy tényleg legyen ereje. Ne az legyen, hogy 1 méter magasan már csak kínlódik, és alig jön víz a csőből. Én erre szökőkút pumpát használok. Illetve az egyik akváriumba azt, a másikba nem, de a szökőkút pumpával meg vagyok elégedve.


Az élőkő nagyon drága, a lehabzó nagyon drága. Lehabzót szerintem nem muszáj venni, nekem anélkül megy 3 akvárium évek óta gond nélkül. Valamennyi élőkövet illik venni, legalább 5 kilót, mellé 5-10 kiló száraz követ mert az kicsit olcsóbb. Erre számolok össz kb 40 ezret.


Kell egy RO szűrő, az kb 24 ezer Ft

Kell egy doboz só, én a Reef cristals-t használom, az kb 7-8 ezer Ft.


Kell egy hydrometer (sósűrűségmérő), ez legyen 3 ezer Ft


Meg egy mágneses áramoltató ami csinál egy kis sodrást. Ebből 3000 vagy 4000 l/órás körüli. Ez legyen 10 ezer Ft


Kéne talaj is, korallzúzalék, hát az megint csak nagyon drága. Vegyél legalább egy 5-8 Ezer Ft-nyi adagot, aztán lehet később is pótolni, lehet még szórogatni bele bármikor pluszban.


Most tartunk kb 120 ezernél (üveg nélkül).



A világítást nem vinném túlzásba, de attól függ milyen korallt akarsz tartani. Van aminek elég a közepes fény.


A Quad T5 2x24W lámpával egy 30 cm alacsony akváriumot be tudsz világítani, ezt 15 ezer Ft körül árulják.

A Quad T5 4x24 W egy 40-45 cm magas akváriumhoz elegendő, ezt 28 ezer Ft körül árulják.

Ha más hosszúságú fénycsövet veszel, mert van olyan is ami hosszabb akváriumhoz való, de csak 2 csöves, az valahol 20-30 ezer Ft közti áron mozog.


Legyen akkor ez idáig összesen 150 Ezer Ft, lámpával együtt.


Korallod és halad még nincs.


A korallok darabja átlagosan 10-20 ezer Ft, a halak pedig 5-20 ezer Ft. Persze van ennél kicsit olcsóbb, meg kicsit drágább is, attól függ milyet választasz.

2015. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hű,ez tényleg drága,amúgy köszi a választ.
2015. aug. 28. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:

A halaknak nem kell feltétlenül korall. Lehet csinálni olyan akváriumot is először, amiben csak halak és kövek vannak, és akkor tökmindegy milyen a világítás, mert a halaknak egy akármilyen kis ledszalag is megfelel.


Tehát ezen lehet spórolni egy időre, aztán a későbbiekben amikor akarod, bármikor rátehetsz utólag egy lámpát és akkor tudsz a lámpa alá különböző korallokat is venni.


Vagy azt is megcsinálhatod, hogy csak korallt veszel elsőre, élőköveket nem, és halakat sem. De akkor azért egy közepesen erős lámpa kell rá.


Tehát így ki lehet hagyni dolgokat először, aztán ha később megint van rá egy kis pénzed, akkor tudod folytatni.


Pl én úgy vettem élő- és száraz köveket, hogy 2 havonta vettem mindig egy 3-5 kilós darabot, amekkorára éppen volt pénzem. Így egy idő után összegyűlt egy halom.


Így nem éreztem meg, hogy mennyit költöttem rá, mert nem egyszerre adtam rá ki a pénzt.

2015. aug. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!