Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőtöltetet ajánlotok?

Milyen szűrőtöltetet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Van egy Eheim Classic 250-em+egy Eheim Pickup 2012 szűrőm.


Főleg a külsőbe érdekelne, hogy milyen szűrőtöltetekkel lehet növelni a hatékonyságát (Mert algásodik az akvárium).


A szűrőben van siporax meg szivacsok, és egy ilyen vattaszerű cucc is. (alulról felfelé haladva)


Tudom, hogy ez a szűrő alulméretezett ahhoz képest, hogy 180 literes növényes-halas az akvárium, de erre futotta.



2015. aug. 28. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az algásodás oka mondhatni egy algamentességet szavatoló képletben lévő hiba, valami sok, vagy valami kevés, és helytelen a képlet.


A képlet elemei, szűrés, világítás, világítási idő, keletkezett vegyületek menyisége, (halak) adagolt elemek, (növénytáp), növények fajtája, talaj, vízcsere menyisége, hirtelen ennyi jutott eszembe. Újabban a legfőbb probléma a helytelen metszés, a metszés utáni regenerálódási idő teret ad az algáknak. Persze az alap, a helyes gondozás, sokak abban is hibáznak.


A szűrés fontos, de a brutális szűréssel ellátott akvák is algásodnak, van aki meg csak egy nyeszlett belső szürővel szűr és nem algás.

2015. aug. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A siporax jó szűrőanyag. Nem vagy túltelepítve? Mik lakják pontosan? És milyen időközönként mennyi vizet cserélsz?
2015. aug. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Salx Narval ***** válasza:
A francokat, teljesen jó szűrők ezek így együtt egy 180-literes akváriumhoz. Szerintem a Classic gyári töltete is jó, kétféle kerámia és a szivacsok. De mondok pár profi cuccot amit használtam már ill használok. Seachem Matrix és az Eheim bio Mech ( szerintem az Eheim töltetei mid jók)ezek a cuccok biológiai és kémiai szűrést is végeznek, most legutóbb siporax minit vettem a hely szűke miatt,belső szűrőbe, ez is nagyon jó cucc de ez csak biológiai szűrést végez. Használtam még zeolitot és tőzeggranulátumot is lágy savanyú vizekhez régebben.
2015. aug. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az akvárium kemény 30NK°körüli, mert a csapvíz itt sajnos nagyon kemény. Emiatt a pH is elég magas.


A szűrő gyári töltete nekem csak szivacsok meg a vatták voltak, nem volt benne más, ezért vettem a siporaxot.


Az akváriumban egyébként a növények se nagyon maradnak meg, és a növények bomlása csak még jobban hozzájárul az algákhoz. Egyelőre csak a vízikalásszal volt szerencsém, az viszont nő, mint a gomba. Viszont bármi más, kisebb növény szépen lassan elkezd sárgulni, a levele, és szépen lehullajtja őket, míg végül csak a legeslegtetején marad pár darab.


Vagy valami tápanyag hiányzik nekik, vagy fény, mert a világítás sem túl erős, azt sajnos még az édesanyám vette, akitől nemrég vettem át az akvát, neki meg a halas ajánlotta, asszem 2 33W-os neoncső van benne, ami eléggé gyenge, ahogy olvastam. Csak egy rendes akvárium tető is több tízezer forintos tétel. :/


Vannak is alul ecsetalgáim, de azok csak a sziklákon, ahonnan le tudom sikálni. Fölül viszont ez a fonalas alga van. Egyébként a halak vígan éldegélnek, amin meglehetősen csodálkozom.

2015. aug. 29. 10:51
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, van 2 gyöngy gurámi, 1 kék gurámi, 2 vitorláshal, 7 tetra, 2 tapadóharcsa, 1 nagyobb méretű harcsa, aminek nem tudom a fajtáját, 3 panda páncélosharcsa
2015. aug. 29. 10:52
 6/12 anonim ***** válasza:

A növények tartása, és a növényeket szembe állítani az algákkal összetett dolog, egy hasonlattal olyan, mint amikor 3 ember megy a sivatagban, 1 viszi a kaját, 1 a napernyőt, 1 meg a vizet, ha valamelyik lemarad, vagy előre megy mindhárman meghalnak, szomjan, éhen, vagy szenesre égeti őket a nap.


Nálad szerintem nem a szűrés a ludas, a hal állományod elég magas nitrát szintet adhat, ami okozhatja a növények kiégését, tönkre mennek. A nitrát csak egy elem, akkor jó ha a keletkezett nitráthoz megfelelő mennyiségű kálium is tartozik, amit kiegészítő növénytáppal adsz be.


Pl 70 ppm, (70mg/liter/ a nitrát szinted, ha nincs érdemben növényi fejlődés akkor simán lehet még több is.

Le kell vinni 20-30-as nitrátra vízcserékkel, és vele párhuzamosan adagolni a káliumot micro elemekkel, minél előbb legyen kálium is jelen mondjuk 15 ppm koncentrációban, természetesen micro elemek is kellenek, ezt a növénytáp tartalmazza.


Ha helyre billentetted a tápanyagok menyiségét, akkor lesz egy növénytartásra optimális tápanyagtartalmú vized.

Van a fény, ami diktálja a tápanyagok felvételi sebességét, megszabja, hogy milyen ütemben fejlődjenek a növények, milyen gyorsan vegyék fel a keletkezett, és az adagolt növényeknek hasznos anyagokat.


Lehet gyenge fénynél is növényezni, csak legfeljebb a növények alja nem lesz szép, és felszínre érő növényeket kell választani, valisneria, tüskés hínár, kocsány nélküli ambulia, hólyagos vízi kehely, ez egyébként előnyös is a gurámiknak.


Pontosat akkor tudnál, ha méretnél egy nitrátot, az akvárium vizét, és a pihentetett csapvizet is egyaránt.


A nitrát szint sűrűbb vízcserével csökkenthető, akár egy lassú feltöltéses 50%vizcsere.


A kálium szint matekkal számolható ki, 15 ppm körül kellene minél előbb, pl profito, aqua garden, tf planter tápokkal.


Növényi növekedés nélkül természetes az alga, nem a szűrés a ludas, hanem a magas nitrát, és a többi elem hiánya.

2015. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pl easy life profito: [link]


Ha ezt a tápot választod, akkor elsőnek vegyél a felsorolt növényekből, csinálj egy 50%-os vízcserét, szánj több időt a vissza töltésre, ültesd be a növényeket, add a táp gyári dózisát a vízbe, a heti adagot, majd utána napi adagolás kell a növénytápból, ezt nem árt a halkaja menyiségéhez igazítani.


Sok növény van ami azonnal reagál, ha mégsem történne ellőre lépés, akkor 1 hét múlva meg kell ismételni az 50% vízcserét, mert még mindig sok a nitrát.

Hiába adagolsz káliumot, ha magas a nitrát az lesz a limitáló tényező.


A teljes előre lépéshez kell a fény is, ellenőrizni kell a fénycsöveket, villamossági boltban olcsón lehet venni 865 vagy 860-as fénycsöveket, 6500 kelvinesek, ezekre cserélni.


Lehet bővíteni is a fényt, villamossági boltban meg lehet venni a kellékeket: [link]


Számít a fényterelő hiánya, ezt egy tükör fóliával lehet orvosolni egyszerűen, ötapadós kell.


Kb 1 nap rendbe tenni az akvádat, a többi már a növényzeten múlik, látható fejlődés kell, akkor nem kúszik el a nitrát.

2015. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Egyébként a halak vígan éldegélnek, amin meglehetősen csodálkozom."


A halak alkalmazkodnak a folyamatosan emelkedő vegyület szintekhez, sok faj van ami sokáig tolerál, az algák nitrogén vegyületeket kötnek, így javítják a vízparamétereket, persze mindenki jobban szereti a növényzetet, de érdemleges növényi fejlődés nélkül csak alga van, mivel biztos hogy használni fogja a halak anyagcseréje során keletkező anyagokat.

2015. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fontos! sok az infó, nem biztos, hogy átlátod a helyzetet, ilyenkor ha valaki igényli akkor szoktam csinálni egy hang fájlt, munkahelyem unalmas, és van időm rá, ma van egy kis nyüzsi, délután kiürül a telep, ha igényled megcsinálom, mondjuk délután 5 körül.


Abba talán pár infóval több van.


Van még a facebook, a "Low tech Akvakertész" csoport, ott is tudnak, tudok segíteni, szívesen fogadják a problémával érkezőket.

Zárt csoport, csatlakozni kell.

2015. aug. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Joci rendezi a tápokat és a növényeket én a szűrésre térnék ki kicsit. Igazad van, amit írtam töltetet az a Ecco Pro termékekben van. Nagyon soknak tartom a 30nk-t ezen lágyítani kellene, sokat ezen nem segítenek a szűrőanyagok sem mint pl zeolit, tőzeg, eheim foszfátkötő, stb. Ajánlottam volna ezeket a tölteteket is ha kicsit lágyabb a víz. Valamivel érdemes lenne lágyítani, legolcsóbb az esővíz, van még a kevertágyas műgyanta, ioncserélt vagy desztillált víz, ill a gyári vízlágyító készülékek. Ezek egyike sem olcsó 180 liternél. Ha egyiket sem tudod bevállalni akkor legalább annyi desztillált vizet vegyél amivel az elpárolgott vizet pótolni tudod, hogy tovább ne keményedjen már. A szűrőszivacs mellé valóban nem ártana egy jó minőségű szűrőtöltet pl a matrix, ezen kívül zacskós belógatással érdemes foszfátkötőt, tözeggranulátumot és zeolitot használni. Az is több a semminél ha csak sima műgyantát használsz, annyit ér kb mint a forralás és konyhasóval tudod aktiválni. A dús növényzet is lágyít valamit a tüskéshínárt én is ajánlom.
2015. aug. 30. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!