Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Bluextreme 700 nagyon...

Lacoste986 kérdése:

SOS! Bluextreme 700 nagyon hangos! Valaki használja ezt a fajtát?

Figyelt kérdés
Sziasztok.vettem egy bluextreme 700 külső szűrőt egyenlőre még üres 96 literesemhez.próba képp(hogy nem enged-e,mivel màr évek óta üresen àllt),feltöltöttem és ràkötöttem a szűrőt.meglepően hangos ahhoz képest h profi és nagyon halk gépként hirdetik.az egyenletes monoton motorzaj hihetetlenül hangos.van valakinek tapasztalta ezzel a fajtàval kapcsolatban?vagy csak az enyém hangos.kivettem,ellenőriztem a kis keràmia tengelyt meg minden.a 2 végén is rajta a kis gumikupakok.nem tudom mi lehet a baj.van alatta szigetelő is,szóval nem a parkettàn rezeg és onnan jön.felülről jön a kis forgó részről.hogy tudnàm tompítani?ja,és nem is a beszorult levegő miatt van mert azt màr kinyomta.volt valakinek dolga ezzel a fajtàval?köszinelőre is:)

#hangos #külső szűrő #buextreme 700
2015. aug. 29. 01:36
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Úgy tűnik mindent megnéztél amit én is tanácsoltam volna. Talán próbálj állítgatni az áramlási sebességén, esetleg a légkeverőn. Sokszor segít az is ha üzem közben felemeled az akvárium vízszintjéig és utána visszateszed a helyére. Esetleg szedd szét és indítsd újra. Nem szabad ennek hangosnak lennie, nekem ugyan nincs ilyen szűrőm egyik haveromnál láttam, tök halk és jól dolgozik csak a szűrőanyagot cserélte le jobb minőségűre. Így látatlanban sajnos többet nem tudok mondani.
2015. aug. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, elvileg 3 nap vevőgarancia van tartós fogyasztási cikknél, sos vidd vissza a boltba, pénzt nem biztos, hogy kapsz vissza, lehet le kell vásárolnod, vegyél egy tetratec, vagy egy jbl szűrőt.

Internetes vásárlásnál hosszabb a vevőgarancia, nem vagyok biztos benne, de sanszos, hogy 8 nap.


Nem igazán kell megindokolni, régen akkor nem vettünk vissza termékeket ha az ki lett próbálva a boltban, ha origináltan adtuk ki, akkor vissza vettük, de le kellett vásárolni, akkor adtunk vissza pénzt a termékkategóriában nem volt más választási lehetőség.


Pl egy mosógépet simán vissza vittem, mert nem tetszett a működése, a boltban meg nem lehetett próbálni, külső szűrős pályafutásom atmannal kezdődött, ami 2 órát üzemelt, azonnal vissza vittem.


Ne légy szívbajos, ez törvényileg jár, vissza kell vinni és vegyél egy rendes szűrőt, kötelesek kicserélni, mivel nem lehet szárazon próbálni.


Olvass kommenteket, pl két szűrő amit gyakran javasolunk itt: [link]

[link]


Nekem mindkét márka van, nincs gond egyikkel sem, van eheim is otthon, azzal is természetes, hogy nincs gond, ez a 3 márka amit szokás ajánlani, olvastam még mellé atmant, aqua novát.


bluextreme szűrőt itt a gyk oldalon 4-5 éven belül nem javasolt senki az biztos, sajnos ez olyan, hogy nem a boltok leírása számít, hanem más akvaristák tapasztalatai az adott termékkel.

2015. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbálhatsz olyat, hogy ki be húzgálod a szűrőt, hátha elkapja a rotor, a fordulatot, rezonancia mentesen, de én nem vergődnék vele, ami jár az jár, csere, azt te döntsd el, hogy másik ugyanilyen vagy másik márka.


Van olyan, hogy egy széria nem jó tengelyt vagy rotort kapott, és sorozatban mindegyik zörgött, ami a boltban volt, megtörtént eset, a teljes szállítmány zörgő rotorral jött ki, hiába cserélték minden szűrő zörgött ami a boltban volt. Nem bluextreme, más egyébként népszerű márka volt, pont olyan, amivel egyébként senkinek sincs gondja, és a leg csendesebb szűrők közé tartozik, én is használom.

2015. aug. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors vàlaszokat.a szűrőt múlt pénteken vettem,de csak tegnap volt időm kipróbàlni így a 3 napos gariról màr lecsúsztam sajnos.azért visszaviszem mindenképp mert így nem maradhat.legfeljebb a 2 éves jótàllàsra hivatkozok.azért lehangoló h az első külső szűrős próbàlkozàsom így kudarcba fullad...de nem adom fel;)
2015. aug. 29. 19:01
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Persze vissza kell vinni, én nem is figyeltem arra, hogy most vetted. Írod, hogy évek óta üresen állt, azt hittem nálad.:D Nyugodtan hivatkozhatsz gyári vagy széria hibára és ne fogadd el ha véletlenül azzal jönnének, hogy ez a természetes üzemi hangja, nem igaz, én hallottam az ismerősömnél és tök csendes. Én mind mindig az Eheimet ajánlom ha szűrőről és megbízhatóságról van szó (38-éve szinte folyamatosan működnek).
2015. aug. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is néztem a zárójeles részt, az évek óta üresen állt kijelentést, gondoltam csak az akváriumra érti, bár nem volt egyértelmű.


Én azért bevinném minél előbb a boltba, a netes vásárlás reklamációs ideje tegnap járt le. Ha rugalmas a bolt, akkor lehet nem csinál gondot belőle, megmondod csak most tudtad beüzemelni, és kerreg.

A jótállási jegy kitöltése nem mindegy, valamint az sem, hogy összesített, márka jótállási jegy van, vagy egyedi.


Példa lehet, hogy van a fiókban ferplast jótállás, majd ha eladnak egy ferplast terméket, akkor kivesznek egyet és kitöltik.

Van olyan, hogy a dobozban van a jegy, de nem mindegy van-e rajta gépszám, ha van akkor szerviz, ha nincs akkor én annó mikor pult mögött voltam levettem egy új terméket, kicseréltem a papírokat, és vissza küldtem a rosszat.


Nem mindegy, hogy a boltos menyire volt precíz, van, hogy neki kell ráírni a gépszámot, a gar jegyre, ha elmaradt, akkor szintén kicserélhető.


Elvileg a boltosnak nagyobb tortúra a szerviz, mint a csere, a cserét vissza küldi amikor jön a szállító, a szerviznél meg van egy elégedetlen vevő, plusz futárral kell külön küldenie, más lehet a cim, mert soksor a szerviz, és a beszámoló nem egyezik.


Talán a leg fontosabb, sokan kikerülik a boltot, és felhívják a szervizet, és jól jártak, pl tetra az nem variál, megkérdezik hol vetted, elkéri az adataidat, majd a boltot értesítik, hogy cserélje ki a szűrőt, a rosszat meg visszáruzza, miután ellenőrizze a szűrő tartozékainak meglétét.


Röviden, nézd meg a gar jegyen van-e gépszám, ha van, lehet jobban jársz, ha a szervizet hívod, ha jó ismerős vagy a boltban lehet így is kicserélik.


Ami szerintem biztos, hogy marad a ferplast.

2015. aug. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az aki àllt üresen évekig,arra értettem.na de ...ma visszavittem a szűrőt és gond nélkül visszavették.megkérdezték mit akarok cserébe,mondtam h az àràt.azt kérdezték h jól volt-e bekötve semmi egyebet.szóval letudva ez a kis kalamajka szerencsésen:)köszönöm a segítséget,ha lesznek tovàbbi kérdéseim màr tudom hol kell feltenni:)
2015. aug. 31. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!