Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elleptek a pici csigák! Hogy...

Elleptek a pici csigák! Hogy tüntessem el őket?

Figyelt kérdés

Vagy egy szép nagy akváriumom. Pár hónapja kaptam ajándékba egy hajóroncsot amit dekorációnak betettem. (előtte jól átmostam)

Nem sokkal rá, elleptek az apró pici csigák. Rengeteg. Minden alkalommal amikor tisztítás van, vagy szűrő takarítást, kiszedem a rengeteg csigát, de hiába. 1-2 hét és megint tele van. Mivel tudom eltüntetni őket, hogy a halaim ne sérüljenek?


2015. aug. 29. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha debreceni vagy szivesen atveszek egy adagnyit egy lila tablas csokiert.:)

Egyebkent vannak csigacsapdak.Na meg az alapos kifozes,takaritas,teljes vizcsere segithet.Sokszor a novenyekkel egyutt veszed a csigakat.azokat is csereld ki

2015. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tartsd meg! En beraktam kulon akvariumba a felet hogy ne legyenek a halasba sokan. De am tok hasznosak tisztitjakk😘😘😘😘
2015. aug. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Algaevőd van? Ha nincs, vagy több helyre tudsz tenni zöldséget akkor ki tudod szedni őket azzal.


[link]


Csak megjegyzés, nekem minden akváriumban van csiga, és pl a 200-as ban nincs több soha mint mondjuk 50 db, évek óta stabil a létszám, ha sok a csiga akkor vagy túl van etetve az akva, vagy vannak bomló anyagok amik táplálják őket, pl bomló levél, esetleg zöld alga.


Teljesen soha nem lehet tőlük megszabadulni, mindent meg kellene semmisíteni, a halakat nővényeket, talajt, szűrőanyagot mindent. Majd mindenből újat kellene venni, és steril ellenőrzött helyről.


Csigaevőkkel kordában lehet tartani a számukat, de mint írtam hasznosak, a szervezetük olyan anyagokból épül fel ami mérgezné a vizet, ha sokan vannak akkor az valamilyen problémára utal.

2015. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy pici nano akvám, egyáltalán nem akartam csigákat, 20X átnéztem mindent nem-e maradt pete, zöldséggel etettem a garnélákat, már az első héten másztak az üvegen a csigák.


Felfüggesztettem a zöldséget, helyette elnyomtam minden reggel 3-4 csigát az üvegen, a garnélák imádják, kapták a száraz tápot a garnik, de csak felet, mellé pát összetört csiga, lassan 2 hónap után nincs csiga, amíg volt kaja, főtt zöldség, tele volt az akva csigával.

2015. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van algaevőm, és nincs az akváriumba élőnövény. Az a gond, hogy rengeteg picike csiga van. Egyszer megszámoltam, 98 csigát szedtem ki. Szaporodnak mert sok van. Azért zavar mert eltömítik a szűrőt is.
2015. aug. 29. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van algaevő akkor dobj be több zöldséget, többet, mint amit meg tud enni, a zöldség benn lehet több napig is, az egyiket valószínű el fogják lepni a csigák.


Még azt figyeltem meg, hogy ahol az algaevő ette a zöldséget feltűnően sok csiga lesz a talajon, mostanában főtt cukkinit kapnak, több algaevő van, így az akvába jó messzire dobom a sarkokba, ahol ették a cukkinit oda gyűlik az összes csiga.


Lehet elég lenne egy pépesebb zöldséget a talajba nyomkodni, valamelyik áramlás mentes sarokba, biztos, hogy a harcsa is oda meg, de az összes csiga is ott lesz.

2015. aug. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!