Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes akváriumba ékfoltos...

60 literes akváriumba ékfoltos razbóra szaroritása lehetséges?

Figyelt kérdés

4 db nőstény és 3 db hím van belőlük az akváriumban, ezen kívül még 2 darab anci(1 hím, 1 nőstény).

növények:1 db lándzsás vízipáfrány és 2 db anubias nana


2015. aug. 31. 22:11
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Ikrázhatnak ha megfelelőek a körülmények, de társas akváriumban még a kikelés előtt megeszik az ikrákat, ha mégis kikelne valamennyi a sűrű növényzet között, akkor elúszás után ennék meg őket. A szaporításhoz, külön akvárium kell lágy és enyhén savanyú 26-28 fokos vízzel. Az ikráztató medencét nem kell világítani, sőt az erős napfénytől is óvni kell takarással. Mindkét növényed megfelelő számukra ikrarakóhelynek. Nálam többször is ikráztak közös akváriumban, de szaporítani csak külön medencében lehet, a szülőket is el kell távolítani ikrázás után. Tanácsolnám, hogy egy kupacnyi mohát tegyél a növény tövéhez mert nálam többször előfordult, hogy kiválasztották a növényt de nem a levélre rakták az ikrák hanem elszórták a növény alatt. Nagyobb számban keltek ki a mohán és a levélen mint a talajon. Ikravédelemre csersavport használtam, ez a vizet is kissé megszínezi. Az elúszást követő 4 naptól kell etetni 1-2 nap morzsolt haltáppal, spirulinával, gyári ivadéktáppal, majd keltetett sórákkal. Naponta többször minimális mennyiséget. Én naponta cseréltem a víz 10%-át egy héten átt és egy kis szivacsszűrővel szűrtem a vizet. Sok sikert.
2015. szept. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, nagyon sokat segített!

Véletlenül nincsen róla képed amúgy, hogy hogyan is néz ki egy ilyen akvárium?(ez alatt itt értem az aljazatot, hogy azt egyáltalán tettél-e alá, maga az egésznek az elrendezése)

És ez neked hány literes akváriumban volt?

2015. szept. 1. 20:33
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Ez már nagyon régen volt, sajnos képem nincs róla. Az akvárium egy kis kb 20-literes akvárium volt 40x20x25 vagy ilyesmi, üvegtetővel és a frontüvegen kívül a többi oldala fekete fóliával volt bevonva. Világítása nem volt, oldal irányú természetes fény érte a frontüveget és valamennyire a tetőt. Egyébként ezek dolgok nem annyira fontosak, 10-litertől már bármilyen akvárium megfelelő, legfeljebb nem engeded fel teljesen ha nagyobb. 15cm -es vízmagasság már elég. Az árnyékolást viszont fontosnak tartom és jó hatású a ráeső természetes fény is. Az akváriumban talaj nem volt, a hátsó sarokban volt egy kis légpumpáról működtetett szivacsszűrő ez egyben levegőztető is, ez is lényegtelen bármilyen kis szűrő megfelelő. Volt benne egy kis 25W-os automata fűtő és egy olcsó hőmérő. Más nem volt az akváriumban. Ikráztatónövénynek én is páfrányt használtam, nálam a páfrány jávai mohába volt ültetve az egész pedig egy szőlőtőkébe kapaszkodott, ez kivehető volt az akváriumból, amikor kellett ezt használtam általában. Az ikráztató akváriumot félig töltöttem akváriumvízzel és 1 liter desztillált vagy esővizet adtam hozzá egy késhegynyi csersavporral, vagy egy kevés tőzegkivonatot. A hőfoka azonos volt az akváriuméval (kb 24-25 fok szokott lenni nálam), ebbe került este a kiválasztott pár, amit már az akváriumban kiválasztottam ( az ikráztatóban már nem kaptak enni). Másnap kicsit felemeltem a hőfokot és hozzá öntöttem még egy liter lágy vizet, ezt este megismételtem egészen 27-28 fokig. Addig töltöttem esővízzel ,hogy bekapcsolhassam a szűrőt ez kb 20cm vízoszlop. A vizet nem méricskéltem soha hiszen beállított akváriumvíz volt az alap ami eleve lágyabb és enyhén savanyúbb volt a csapvíznél. Előfordult, hogy a kitett pár már másnap reggel leikrázott, volt ,hogy később, volt olyan is, hogy nem ikráztak, ilyenkor hímet cseréltem vagy másik párral próbálkoztam. Minden esetben szoktatni kell kicsit a halakat. A sórákot együtt indítottam az ikráztatással én mesterséges tengervízben keltettem, hogy sokáig éljenek. Hát nagy vonalakban ennyi, hasonló módon a vörös neonok is jól szaporíthatóak, a kékek is csak ők hidegebb vízben. Ha valami még érdekel kérdezz bátran, még visszanézek. Üdv.
2015. szept. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!