Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért rángatózik a neonsügérem?

AdrianKoromi kérdése:

Miért rángatózik a neonsügérem?

Figyelt kérdés
Nem egész két hete vettem az akváriumomba 2 darab neonsügért az akváriumomba aztán pár napra rá észrevettem hogy a hím neonsügér elkezd rángatózni! Elöször azt hittem hogy csak ideges de nem hagyta abba és azóta is csinálja! Két napja vettem bele még két neonsügért akkor láthatóan lenyugodott de nem tartott sokáig! Rá pár órár megint elkezdte! De ettől föggően ugyan úgy eszik és néha úszkál de rengeteget búlykál! A válaszokat előre is köszönöm!
2015. szept. 1. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem beteg
2015. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A rángatózás nagyon nem jó. Nem csak pózol és billegteti magát? Az uszonyát kifeszíti? Mekkora akváriumba tartod őket? És kik alkotják az akvárium lakóit?
2015. szept. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1 alganyaló és 4 neonsügér! Egy 80 literes akváriumban! Szerintem nem pózol mert úgy rángatja a fejét meg a testét mint egy epilepsziás amikor romaha van!
2015. szept. 1. 12:34
 4/13 anonim ***** válasza:
Az nem jó :( Mérgezés gyanú szerintem. Fogalmam sincs mitől. Van egy másik rossz hírem. 80 literbe az alfa hím ivarérés után megfogja a többi hímet ölni, ekkora helyen valószínű a nőstényt is.250-300 litertől érdemes vele foglalkozni. Először kérdezhettél volna. 801 literbe lett volna 1-2 tartható faj, az afrikai sügérek közül,de nagyon nem a neon.
2015. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére eddig csak akkor bántották egymást mikor csak ketten voltak bent de így hogy négyen vannak így már nem bántják egymást! Viszont tudnál valami tippet adni hogy mit kéne neki adnom?
2015. szept. 1. 13:17
 6/13 anonim ***** válasza:

Add el őket, az egyik legagresszívabb faj az afrikai sügérek közül is, csak idő kérdése, hogy mikor válik ki egy domináns példány, ami szétszekálja a többit. 300 literes akvárium kell nekik és legalább 15-ös csapat.


A sügéreknek nagyon fontos a jó szűrés és a rendszeres vízcsere: jó lenne tudni a szűrőd típusát és a vízcsere mennyiségét és gyakoriságát.

2015. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajnos. Lépj be facebookon a sügéres csoportba, ott valaki hátha találkozott már ilyennel.
2015. szept. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hetente szoktam vizet cserélni! Egy aquael typ fan 2 szűrő van bent! Meg még egy levegőztető pluszba!
2015. szept. 1. 17:08
 9/13 A kérdező kommentje:
Kb az egy negyedét szoktam cserélni a víznek!
2015. szept. 1. 17:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Az a szűrő kb. fele ekkora akváriumba elég, a gond valószínűleg a felgyülemlett méreganyagokkal lesz a probléma.
2015. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!