Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lenne létjogosultsága egy...

Lenne létjogosultsága egy halmenhelynek?

Figyelt kérdés

2015. szept. 2. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hja, szerintem lenne, akkor nem a Dunába, a Margitszigeti- és egyéb tavakba dobálnák be az emberek a díszhalaikat.


De egyébként én ismerek olyan díszállatost, aki befogad szinte mindenféle kisállatot, halat, hüllőt, aztán újra eladja másoknak.

2015. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Most rögtön add be a szabadalmat. Ez még sok pénzt hozhat neked.:D

Sőt, hal panziót is csinálj. Illetve akvárium vizet is árulj különböző halfajtákhoz :D

Sokan szeretik az ilyeneket. (Kutya panzió, kozmetikus, macska tej...)

2015. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

komolyan kérdeztem :)

szeretném megelőzni, hogy mindenféle trópusi halakat dobjanak a folyókba, mert megunták szegényeket :(

igazából nincs kapacitásom rá és a közeljövőben nem is lesz

de egyszer szeretnék

2015. szept. 2. 16:50
 4/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem halmenhely kell, hanem szemléletváltás. Fel kell nőni a feladathoz és a felelős állattartást nem úgy kell oktatni a gyerekeknek, hogy az osztályban teknősöket, halakat, stb kínoznak tanári felügyelettel.
2015. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk a Margitszigeti-tóba, meg a ligetben levő tóba nem csak bedobálnak. Van aki este onnan fogja ki magának a halakat otthonra. Tehát az működik oda-vissza. Egyik ember megunja, a másik meg örül neki hogy ingyen hozzájut.
2015. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Annak több értelmét látom, ha törvénybe foglalnák, h kötelező adatlapot kiállítani az eladóknak a halak igényeiről. Még ha lenne 1-2 olyan nagyokos haltartó (nem akvarista) aki fittyet hányna rá, legalább nem lenne "átverve" az eladó által annyi szerencsétlen kezdő, nem lenne minden hétre egy 30 literes aranyhalas történet...

Ezáltal csökkenne szerintem a természetbe elengedett halak száma. A prevenció fontosabb lenne.

2015. szept. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Platypus ***** válasza:
Fontos lenne egy egzotikusállat-menhely, de az garantált, hogy erre nem lenne se állami, se civil forrás. Félelmetesen sok idegenhonos állatot dobnak ki, miután rájönnek hogy meló van vele és annyira nem is izgalmas. A természet- és az állatvédők meg szívják a fogukat, de a társadalom egésze nem lát semmit a problémából.
2015. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Néha megnézem este a tévében az "Akváriumok extrákkal" című műsort. Ők a fsza csávók, olyan ügyesek hogy bármit megcsinálnak amit a megrendelő mond.


Múltkor bement hozzájuk egy 12 éves gyerek és csináltak neki egy dizájnos 30 literes akváriumot, amibe tettek 6 guppit, 4 cápamárnát, meg 2 frenatus-t és nagy büszkék voltak rá.


Az nem számít hogy a márnákat ezzel halálra ítélték.

A tévébe ezt kell mutogatni, mert milyen jól néz ki.

2015. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az említett műsorban csak a showra mennek, de ezt már megszokhattuk. Ronda berendezések, műkorallok, túltelepítés, 0 hozzáértés a halakhoz stb. A nitrogénkörforgás szerintem új fogalom lenne számukra...


A kérdésre válaszolva nagyon hamar tele lenne egy ilyen menhely, mivel az emberek főleg nagyra növő halakat adnának le, amiből egy óriási akváriumban is legfeljebb 10 darabot lehet tartani, vagy agresszív halakat, amelyeknek mind külön külön akvárium kell. Esetleg egy úszómedencét hálókkal felosztva lenne értelme a dolognak, de ezt meg szűrni és fűteni szinte lehetetlen és a különböző fajok más vízparamétereket is igényelnek.


Szóval drága és csaknem lehetetlen megvalósítani úgy, hogy sok különböző fajú halat lehessen eltartani.


Tehát inkább a szemléletváltoztatás a fontos, ahogy az előttem szólók írták, hogy az emberek ne azt gondolják az akvarisztikáról, hogy az üveg meg víz meg pár aranyhal és a levegőztető az luxus, hanem hogy sokkal komplexebb hobbi.

2015. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Ha meg is csinálná valaki valahol, attól még az ország többi helyén ugyan úgy elengednék a nem kívánatos állatokat. Szerintem megérdemelne egy pár oldal tananyagot mondjuk a biológia, keretein belül a felelős állattartás oktatása, kitérve az állatok védelmére és az élővilág megóvására. Úgy értem, hogy kiemelt külön témakörként kezelve nem csak megemlítve itt-ott, első osztálytól, felső oktatási szintig terjedően. Szerintem ki lehetne használni a gyerekek állatszeretetét a témakör befogadására ha tudatosítanák bennük már kis kortól, hogy nem elég csak szeretni az állatokat és a környezetet. Szerintem valahogy így kellene elkezdeni. Hát, sajnos komoly problémák vannak a világban e téren is és nem csak nálunk.
2015. szept. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!