Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj? Vízi hortenziá...

Mi lehet a baj? Vízi hortenziám levele kezd elszíneződni.

Figyelt kérdés
hasonló mint ez: [link] csak kicsit sárgább. Én vashiányra tippelek. Profitoval tápozok napi 2ml a 126 literes aksimhoz a fény pedig 70W körüli. szürés tetratec ex 1200. Amugy ennek ellenére hoz új hajtásokat.
2015. szept. 2. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:

70W ??? : D NEm sok?


Amúgy szerintem barna alga

2015. szept. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem 0,5W/liter ez közepes fény. Nem barna alga.
2015. szept. 2. 21:41
 3/9 A kérdező kommentje:
egy szem alga nincsen, esetleg egy minimális ecsetalga a cryptom levelén.
2015. szept. 2. 21:43
 4/9 Pendulum92 ***** válasza:

Lol a linkelt kép az enyém, én tettem fel a netre :D


Nálam ez akkor volt, amikor a profitot a GA macroval együtt használtam. Amúgy azóta is rejtély mitől perzselődött így meg. Szerintem inkább túltápozás, mint hiány. Sztem próbáld ki a napi 1ml-t.

Mennyire van közel a fénycsőhöz ez a levél?



A sárgulás pedig nitrogénhiány. Profito mellé Azoo Plant premiumot ajánlok, nem próbáltam, de elméleti szinten pont jó hozzá makroelem forrásként.

2015. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtam :) Amugy 45 centi magas az akvárium a levele az armaturától kb 25 centire van.
2015. szept. 2. 22:52
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
A Profitoban van elég vas én a vashiányt kizárnám. Mennyire dús a növényzet?, mert én is soknak tartom a tápot, hetente adok ennyit közepes fényhez, közepesen dús növényzethez, igaz, hogy gyökértápot is használok. Vagy a fényerőt kellene növelni, vagy a tápot csökkenteni. Talán érdemes lenne csökkentett folyékony táp mellett a gyökérzetet is tápozni, esetleg egy kicsit carbózni is lehetne. Én a képen látott levelet foszforhiányosnak nézem (anyagcserezavar) ezért az elszíneződés, az erősebb fénytől sötétzöldnek kellene, hogy legyen a felső levél.
2015. szept. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Most látom, hogy GA-makrót is nyomattál, akkor viszont foszforhiány sem lehet. Elvileg mindent megkapott, lehet, hogy tényleg kicsit sokat is.
2015. szept. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a fény a ludas. Ugyanekkora akváriumban 2,5 ml profitót tolok sokkal kevesebb fény mellet 48 W.
2015. szept. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8 as de hogy hogy ilyen sok profitot tolsz 2ml nem lenne elég?
2015. szept. 4. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!