Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leirnatok nekem mindent az...

Leirnatok nekem mindent az ekfoltos razbora szaporitasarol?

Figyelt kérdés
10l aksiban
2015. szept. 3. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. szept. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt mar elolvastam

En bovebben gondoltam vagy tapasztalatbol...

Pl hany liter lagy viz kell 10l hez

mennyi tozeg es hogyan

Mert nem akarok meroeszkozokre kolteni...

2015. szept. 4. 00:21
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Az esővíz önmagában is jó (kb 2.5-4nk és 5-6 pH közötti érték), ha ehhez még adsz tőzegkivonatot akkor kész az ikráztatóvized. A tőzegkivonatokon fel van tüntetve, hogy mennyi kell 10-liter vízhez. Ha ioncserélt vagy desztillált vizet akarsz használni akkor tudni kell az akváriumvized keménységét a pontosabb adatokhoz. Pl, ha 5-liter 20nk csapvízhez 5-liter 0-fokos vizet adsz akkor 10nk ra lágyul, ez a tartásukhoz jó, ha 1/3 - 2/3 arányban hígítod akkor abban már szaporíthatsz. Ehhez is kell a tőzegkivonat. Ez nem azt jelenti, hogy más értékek mellett nem szaporítható de én e szerint csináltam. A halakat nem teheted közvetlen ebbe a vízbe, szoktatni kell őket, ezért célszerű az akváriumod vízét fokozatosan hígítani a kívánt értékre ami elég tág határok között megfelelő lehet, 3-10nk és 5-6,5pH között ikráztak. Ettől pontosabb arányokat csak akkor tudok mondani ha tudom az akváriumvized adatait. Ha nem akarsz vacakolni használj esővizet amit szabad esésből gyűjtöttél, gondolj a vízcserékre is. Az esővizet sötét és zárható tartályba tárold.
2015. szept. 4. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Azért pH tesztcsíkot vegyél pár db-t, az nem olyan drága.
2015. szept. 4. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A tőzegkivonat ès a ph mèrő hany ft?

Milyen fajta ph mèrő jo?

2015. szept. 4. 07:16
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell megvenned egy egész doboz tesztcsíkot mert a legtöbb állatkereskedő db-ra is ad. Ha mégis veszel akkor az a lényeg, hogy 0-10 ph-t legalább mérjen, a márka és a kinézet tök mindegy. A tőzegkivonatok, fekete vizek és csersavkivonatok közül a Neptun és a Panzi a legolcsóbb, ezek is megfelelnek. A drágább és nyilván jobb cuccok közül is bármelyik megfelelő én ezeket ajánlanám első sorban, ikráztatni, tartani és a cserevízhez keverni is: Sera Blackwatter, Aquatic nature, JBL Tropol, Tetra ToruMin, Azoo Triple, ha nem tetszik a sötét víz akkor az Easy Life Catappa , ez nem színez. Mindegyiken van útmutató. Én az Azoot használtam indításkor a tartó akváriumban, utána már égertobozt és csersavport és tőzeget használtam. A maradék lötyiből a cserevízbe szoktam tenni egy csipetnyit ép ,hogy kicsit megszínezze.
2015. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. szept. 4. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!