Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok. Van pár kérdésem...

Kezdő vagyok. Van pár kérdésem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni, több dologban is, mivel elég kezdő vagyok. :D Utoljára 3 éves voltam mikor akvárium volt a háznál, de akkor még csak bambultam a halacskákat órákon keresztül. Még nincs meg semmi, csak a halak fajtái, amikre gondoltam. 75l-be szerintetek ez megfelelő? Esetleg túl sok?: 5db Törpe páncélos harcsa, 6db Vörös karcsú díszmárna, egy pár Törpe vagy Méz gurámi esetleg még valami csigára gondoltam ami nem szaporodik de ebben nem vagyok biztos.

Van egy másik kérdésem is: Ti milyen szűrőt ajánlotok? Én az EHEIM PickUp 2010 belső szűrőre gondoltam, de nem tudom, hogy jó-e. Szerintetek? Megköszönném a normális válaszokat. :D



2015. szept. 4. 15:08
1 2
 1/11 Dioxyde ***** válasza:
Ez nem rossz így szerintem.. max ha van pénzed külső szűrőre vehetsz azt vagy powerheadet inkább az szerintem jobb, nagyobb a szűrőfelület mint az eheimnél.
2015. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én a gurámik helyett inkább neonokat vagy serpa lazacokat raknék!

Szűrőre én azt mondom neked, hogy egy nagyobb kellene vagy külső mondjuk egy eheim 2213-as! Szép kristálytiszta vized lenne! Ja és nyugodtan veheted használtan is!

2015. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem 112 literben van 1 hím és 2 nőstény törpe gurámi. Eléggé belakják a helyet, szerintem 75 literbe túl nagyok lennének. Tudom, ezek a törpe gurámik, de ez egyéni tapasztalat alapján megfogalmazott vélemény.


Csiga: nekem nagyon tetszik a zebra csiga, nem fog szaporodni, viszont fog petézni. Ha nem akarsz fát, akkor tegyél bele egy kicsi darabot, ami nem látszik, azt fogják fehérré petézni. Én egy hétre kivettem a vasfáimat, ekkor mindenhova lepetéztek: üvegre, kőre, az anubiasokra, még egy helena házára is :)

2015. szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A gurémis részt úgy értettem, hogy túlságosan dominálnák a látványt szerintem
2015. szept. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 75 literbe még elég a belső szűrő.
2015. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

75 literbe én se tennék törpegurámit. A mézgurámi sokkal jobb választás lenne: ezek maximum 4 centisek lesznek és jóval békésebbek a törpéknél. (Igaz, a diszhal.info nem ír méretkülönbséget, de Gabrinus, SeriouslyFish szerint van köztük 1-1,5 cm.) Viszont jobban jársz 1 hím 2 nőstény felállásban, ezek is kissé vehemensen udvarolnak, még akkor is, ha a nőstény nincs kész a szaporodásra (esetleg soha nem is lesz), ami stresszhez vezet. Ha legalább 2 nőstényt tartasz, akkor oszlik a hím figyelme így egy halra kevesebb stressz jut.


Hasonló a helyzet márnáéknál: 1 hímre 2-3 nőstényt kell számolni, különben stresszesek lesznek.


Csigából: zebracsiga, hagymacsiga, süncsiga (előbbi Neritina, utóbbi Clithon - ezeken a magyar neveken szokták őket árulni, de gyakorlatilag több fajról van szó pl. az egyik süncsigám teljesen csíkmentes).


Egyébként tetszik az összeállítás: mézgurámim volt, hiányoznak is piszok módon, vörös karcsú díszmárnám meg most van; csodaszépek, nyugisak, úgy nőnek, mint eső után a gomba, könnyű tartani őket.

2015. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez most furcsán fog hangzani de nekem a neonok nem tetszenek. :D A halakat úgy válogattam, hogy az igényeik megegyezzenek a vörös karcsú díszmárnáéval, nekem ő a favorit. :3 Mellé pedig Mézgurámi lesz, attól, hogy elvonja a figyelmet a többi halról nem félek mert a szobámban lesz, rajtam kívül nem sokan fogják nézegetni. :D
2015. szept. 4. 19:39
 8/11 A kérdező kommentje:
Belső szűrőt szeretnék, milyet ajánlotok még? :)
2015. szept. 4. 19:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Az EHEIM jó, én inkább a 2012-est választanám.
2015. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"attól, hogy elvonja a figyelmet a többi halról nem félek mert a szobámban lesz"


A törpe gurámi egy karakteres, jópofa, érdeklődő hal, lehet mellette 30 másik, nem fogod őket észrevenni, mert a szemed őket fogja keresni, innentől a többi csak fölösleges teher a víznek, plusz kaja, több karbantartás, magasabb nitrogénvegyület szint, több alga lehet, vagy jobb esetben sokkal több metszés.


Nálam ugy jöttek mint a kutyák, bele úsztak a kezembe, amint mozgás volt ott voltak a front üvegnél és csápoltak, a tapogatóikkal.


Kevés ilyen hal van, nem is félénkek.


[link]

2015. szept. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!