Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell használni az élesztő...

Hogy kell használni az élesztős co2-t?

Figyelt kérdés
2015. szept. 4. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Az élesztős co2 arra alapozik, hogy az élesztő gombák a cukrot alkoholra, és széndioxidra bontják, a co2-t egy zárt rendszerben, vizes szürés után az akváriumba vezetik, nem közvetlen az akváriumba, hanem egy flakonba, vízbe bubiztatják, majd onnan megy tovább az akváriumba a gáz.


Pl itt olvashatsz a szerkezetről: [link]


Gyakorlati alkalmazásnál légyegesek az akvárium papaméterei, mind fenti cikkben is olvasható, hiba alapozni rá, és miatta erősebb fényt tenni, nem stabil, le is állhat a gáz, utána pedig alga is lehet, extra co2 lehet a növényeknek, így gyorsabban felveszik az akváriumban keletkező, és a beadott növényi tápanyagokat, így kevesebb marad az algáknak.


Normál akvárium méretnél, 40 liter fölött 0,5 watt/liternél, példa 60 liter és 30 watt már lehet látszatja, alatta példa 15 watt gyári akvárium szett, még nem igazán van, mivel az elsődleges limitáló tényező a fényerő, azt szolgálja ki minden. Például 60 literes akváriumnál 48 watt fény már erős fény, sok növénytáp, így sok co2 is kell, nem elég ami a légkörből beoldódik, az sem hátrány ha lágyítva van a víz, a lágy vízbe jobban oldódik a co2.


Kísérletezésképpen ki lehet próbálni, alapozni rá felesleges, egy pluszt lehet vele nyújtani, átlag amelyik akváriumba van látszatja az élesztősnek, ott a folyékony szénforrásnak, a carbonak is van, nem co2 hanem egy vegyület, amit fel tudnak venni a növények.


Van olyan akvárium aminél van látszat, akár carbonak, akár az élesztősnek, nálam egyiknél sem látszódott semmi, igy nem használom egyiket sem, nélkülük is nőnek a növények mint a gomba, a fényre, növénytápozásra oda figyelek, ez a 2 ami nagyon fontos.

2015. szept. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. szept. 5. 10:20
 3/5 A kérdező kommentje:
36w jo? (60l)
2015. szept. 5. 10:27
 4/5 Pendulum92 ***** válasza:
A fent linkelt cikket én írtam én 72 literhez, 33w(15 + 18w T8) fényhez használtam élesztőst, kb 3-5 szörös növénynövekedés-gyorsulást taőasztaltam. Fontos dolog, hogy mi a limitáló tényező, ha nem tápozunk eleget, akkor a co2 sem hasznosul úgy. Bizonyos növényekhez, amiket co2 nélkül nem lehet tartani, meg lehe próbálni, de komoly high-tech-et nem szabad erre alapozni. Low-tech-ben, közepes fényerőnél simán tartható növényekhez pedig nem létszükséglet, azok co2 nélkül is szépek lesznek.
2015. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom!:)
2015. szept. 6. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!