Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vasfa előkészítése?

Takabel kérdése:

Vasfa előkészítése?

Figyelt kérdés
Vettem egy vasfát már elkezdtem áztatni és el is kezdte engedni a színét ezt a folyamatot hogyan lehetne felgyorsítani hogy minél előbb betehessem az akiba?

2015. szept. 4. 21:31
 1/7 HUN_Sector ***** válasza:
30%
Főzd, forrald, ez felgyorsítja a folyamatot, én így csináltam
2015. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Először amikor meghallottam én is erre gondoltam de azt is olvastam hogy az tönkreteszi a fát
2015. szept. 4. 21:46
 3/7 HUN_Sector ***** válasza:
44%
1 éve kitűnően elvannak a kifőzött fáim az akváriumban
2015. szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy a túlzott főzés nem tesz jót a fának de pár perc nem árt és a forró kicsit lágyabb vízben valóban hamarabb kioldódnak a cseranyagok is. Amivel a legnagyobb kárt okozhatod az, ha a forró vízben felhevült fát hirtelen hideg vízbe teszed. Ha gyorsítani akarod az előkészítést nyugodtan felforralhatod de ne főzd csak hagyd ázni amíg kihűl. Gyorsítja a kioldódást a lágy víz is pl esővíz. A tömény sóoldatban történő áztatás és ha csak a festékanyaggal van problémád önts az esővízbe még egy kis savat, pl sósavat, citromsavat, ecetet, vagy ami van otthon. Ennek azonnal láthatod a hatását, a sötétbarnára színezett víz, pillanatok alatt jelentősen halványodik. Bármelyik eljárást választod a vége az legyen, hogy pár napot ázzon utánna tiszta vízben, lehetőleg lágy vagy lágyított vízben. A vasfa egy kicsit ezután is színezni fog, erre azért számítani kell. Van olyan víz ahol ez kimondottan előny.
2015. szept. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
100%
Leszeded róla az árcédulát és kész. A vasfát azért szokták venni, hogy színezze a vizet. A legtöbb díszhalunk számára ez természetes. Ha meg olyan halaid vannak, amik nem szeretik a savas vizet, akkor nem lett volna szabad vasfát venned, mivel hónapokig is képes színezni a vizet(és ezzel savanyítani azt). A nagyobb darabok évekig. Létezik rengeteg egyéb, a vizet kevésbé vagy egyáltalán nem színező fa is. Ha már az akváriumban van a fa és zavar, akkor aktív szénnel eltüntetheted a csersavat. A forralás árt a fának részt úgy kell érteni, hogy egy szétfőzött fa mondjuk szép marad 5 évig, a főzetlen meg 15 évig.
2015. szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. szept. 5. 13:03
 7/7 HUN_Sector ***** válasza:
Azt hiszem, hogy a mangrove gyökeret is ajánlják, valamint a szőlőágat. De a mangrovet sem árt megforrázni
2015. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!